eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla

Elődöntőkkel kezdődik a vízilabda női kupa döntője

Szombaton az elődöntőkkel kezdődik a női magyar kupa fináléja Dunaújvárosban. A címvédő UVSE a Szentessel, a házigazda Dunaújváros pedig a BVSC-vel mérkőzik a négy között.

A hétvégén rendezik a női vízilabda Magyar Kupa négyes döntőjét, amelyben a Szentes, az UVSE, a Dunaújváros és a BVSC száll vízbe.

Az elődöntők párosítását kedden készítette el a szövetség: a címvédő UVSE a Szentessel csap össze 14 30-kor, a Dunaújváros pedig a BVSC-vel mérkőzik meg a dunaújvárosi Fabó Éva Sportuszodában. A finálé vasárnap lesz 13 órakor

Gurisatti Gréta, a dunaújvárosiak pólósa bízik a BVSC elleni győzelemben és abban, hogy a fináléban is képesek lesznek megszerezni a kupát.

„Természetesen annak örülünk, hogy az első körben nem a UVSE-vel játszunk. A BVSC számunkra verhető, nagyon jó csapat. Idén egy döntetlent játszottunk velük, nem sikerült még legyőzni őket, most itt a lehetőség.”

Gurisatti Gréta szerint a két csapat nem tudja meglepni egymást.

„Jól ismerjük ezt a BVSC-t, minden meccsre jól felkészülnek. Ezért meglepetést nem nagyon tudunk nekik okozni, az egyik legjobban felkészült csapat. Az álmainkhoz – magyar kupát és bajnokságot szeretnénk nyerni – elengedhetetlen, hogy egy ilyen jó csapatot le tudjunk győzni az elődöntőben.”

Szűcs Gabriella, az UVSE pólósa az InfoRádiónak úgy nyilatkozott, hogy címvédőként a kupagyőzelem a céljuk.

„Az idei szezon első komoly megmérettetése lesz. Szeretnénk megvédeni a címünket, nem szeretnénk kiadni a kezünkből a kupát, úgyhogy a hétvégén csak egyetlen eredmény születhet. A Szentes a gyengébbik csapat, a másik hárommal tavaly mindig nagyon szoros küzdelmek voltak, most is így lesz. Nem lesz egyszerű feladat, de aki kupát akar nyerni, annak meg kell oldani.”

Az UVSE egyébként a bajnokság szerdai fordulójában meglepetésre kikapott 7-4-re Dunaújvárosban, így már nem százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A második a dunaújvárosi együttes, amely így már csak 2 pontos hátrányban van a 21 pontos UVSE mögött. Szintén szerdán a Szentes 10-re nyert a vendég Szeged ellen, míg a BVSC 24-9-re győzött a Honvéd otthonában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×