Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma

Babos Tímeának a legjobb tízben a helye

Babos Tímea képes lehet bejutni a legjobb tíz közé a világranglistán – vélekedett Taróczy Balázs a legfrissebb rangsorban a 26. helyen álló teniszezőről. A korábbi kétszeres Grand Slam-győztes szerint a játékos formája alapján a harmadik fordulón is túljuthatott volna az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

„Babos Tímea képességei, ambíciója és a jelenlegi formája alapján akár a legjobb tízbe is bekerülhet a világranglistán” – mondta Taróczy Balázs korábbi párizsi és wimbledoni párosbajnok a 23 éves teniszezőről, aki pályafutása legjobb helyezését elérve a 26. a legfrissebb rangsorban a most véget ért amerikai nyílt teniszbajnokságot követően.

A korábbi klasszis szerint sok olyan versenyző van az első tízben, akit Babos Tímea le tud győzni. A továbblépés csak azon múlik, hogy mennyi hit és vágy van benne arra, hogy még előrébb jusson – vélekedett.

Taróczy Balázs emlékeztetett arra, hogy a magyar teniszező már évek óta ott szerepel a legjobbak között.

„Évről évre lépked előre, és most tett egy igazán nagy lépést. A kiemelése is segítette, hogy a harmadik fordulóig legyen esélye eljutni, és érvényesítette a papírformát” – mondta a US Openről.

A korábbi klasszis szerint Babos a harmadik fordulóban is jól játszott Simona Halep ellen, akit korábban Budapesten már legyőzött Fed-kupa meccsen, most azonban a román versenyző jobb volt nála.

A kétszeres Grand Slam-győztes úgy látja, Babos Tímea akkor léphet még előrébb, ha a fontos pillanatokban is győzni tud, és még jobban hisz a képességeiben.

Taróczy Balázs az első fordulóban kiesett Fucsovics Mártonról azt mondta, bár Nicolas Almagro korábban ért el jó eredményeket, a magyar játékos jobb képességekkel rendelkezik, nyerhetett volna spanyol riválisa ellen. Az idei szezon első feléhez hasonlóan tovább kell fejlődnie, és akkor győzhet egy Grand Slam-verseny főtábláján – vélekedett.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

Szép csendben hétvégi pihenőre ment a részvénypiac

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Pénteken kitart a jó hangulat Európában, illetve Amerikában egyaránt. Közben a nap legjobban várt adatközlése is megérkezett, van minek örülni, ugyanis majdnem fél év után először javult decemberben a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×