365.78
66792.01
2024. április 26. péntek Ervin

Nem indulhat Rióban a világ egyik legjobb gyorsúszója

Florent Manaudou, a világ legjobb sprinterei közé tartozó francia úszó nem állhat rajthoz 100 méter gyorson a riói olimpián, mivel csak harmadik lett az országos bajnokságon.

Az 50 méteren világcsúcstartó, vb- és Eb-aranyérmes, Londonban olimpiai bajnok versenyző a montpellier-i ob pénteki döntőjében 48.13 másodpercet úszott, viszont ketten is - Jérémy Stravius (47.97 mp) és Clément Mignon (48.01) - gyorsabbnak bizonyultak nála, márpedig a francia szabályok csak a bajnokság első két helyezettjének biztosítják a jogot az egyéni indulásra az ötkarikás játékokon.

A 25 éves Manaudou - aki 100 méteren 2014-ben Európa-bajnokságot nyert, rövidpályán vb-ezüstérmes volt, s váltóban is számos világversenyen segítette éremhez a francia csapatot - egyéni fő számában, 50 méter gyorson javíthat; a szám versenyeit vasárnap rendezik.

2024.04.26. péntek, 18:00