372.09
65428.99
2024. április 16. kedd Csongor

Női kézilabda NB I - A Győr nyerte a rangadót

A Győr simán legyőzte a vendég, címvédő Ferencvárost a női kézilabda NB I szombati rangadóján, ezzel óriási lépést tett afelé, hogy megnyerje az alapszakaszt.

Eredmény:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 33-22 (17-10)
----------------------------------------------------------

A Győrnek eddig egy veresége volt, november 4-én kapott ki a Ferencváros otthonában, míg az FTC mostanáig egy pontot veszített: szeptember 23-án Dunaújvárosban játszott döntetlent. Így aztán most az alapszakasz-elsőség volt a tét, ehhez a fővárosiaknak pontot kellett volna szerezniük.

Az első tíz percben egyik védelem sem remekelt, 6-6 után azonban sorozatban háromszor volt eredményes az előbb lehiggadó hazai gárda, és 9-6-nál Elek Gábor kénytelen volt időt kérni. Ettől azonban nem javult fel az FTC játéka, a cserék sem segítettek, fokozatosan nőtt a különbség, és a félidőben már 17-10-re vezetett az ETO.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, és már kilencgólos előnyben is voltak. Sikerült valamelyest rendezni a ferencvárosi sorokat, de ez csak arra volt elegendő, hogy kicsit szorosabb lett az állás.

Az utolsó negyedóra 24-17-ről indult, majd az 55. percben a következő idényben már éppen az FTC-t erősítő Kovacsics találatával 30-20 lett. A végeredményt Görbicz állította be.

A playoffba az alapszakasz első nyolc helyezettje kerül, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel találkozik oda-visszavágó alapon. Az elődöntő és a finálé is két meccsen dől el, a második összecsapások lesznek az előkelőbb helyen rangsoroltak otthonában, azaz nagy a jelentősége, melyik együttes végez előrébb.

A két magyar elitcsapat aztán majd a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozik, jövő szombaton az FTC Dabason fogadja a Győrt, a visszavágó április 9-én lesz Győrben. A párharc győztese vehet részt a májusi budapesti Final Fourban. Kettőjüknek lesz még a Magyar Kupa-elődöntőjében is egy ütközete.

korábban:
Ipress Center-Vác - Siófok KC 24-26 (11-14)
Érd - Fehérvár KC 32-23 (15-13)
EUbility Group-Békéscsaba - Dunaújvárosi Kohász KA 28-36 (11-16)
Mosonmagyaróvár - MTK Budapest 20-20 (13-8)

BL élőben

Mind a két spanyol csapat is egygólos előnyről kezdi a visszavágót a BL-negyeddöntőben, hat napja a Barcelona Párizsban 3-2-re verte a PSG-t, az Atlético otthon, a metropolitanóban 2-1-re a Borussia Dortmundot. A mai két párból továbbjutók egymás ellen játszanak majd az elődöntőben.
2024.04.17. szerda, 18:00