Infostart.hu
eur:
388.68
usd:
329.95
bux:
0
2025. december 24. szerda Ádám, Éva

Vízilabda BL: Hatcsapatos csoportban az Eger és a Szeged is

Hatcsapatos csoportba került az Eger és a Szeged a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában a pénteki sorsoláson.

A franciaországi junior Eb színhelyén, Canet-en-Roussillonban lebonyolított pénteki eseményen 22 együttest osztottak négyfelé, úgy, hogy két hatos és két ötös csoportot alakítottak ki.

A legutóbbi magyar bajnoki ezüstérmes Eger az A hatosban kapott helyet, amelynek megnyerésére is komoly esélye van: az első helyért várhatóan az orosz Volgográddal és a görög Vuliagmenivel fog csatázni.

Az ob I-ben legutóbb bronzérmes Szegednek a D csoportban nehezebbnek tűnik a dolga, mivel mellé került a belgrádi Partizan, továbbá a Nagyvárad és a német Spandau. A továbbjutással azonban nem lehet gond, mivel mind a négy csoportból az első négy helyezett folytathatja majd szereplését a BL legjobb 16 együttese között.

A sportág első számú európai klubsorozatának számító Bajnokok Ligájában eredetileg három magyar csapat indult volna, ám az anyagi gondokkal küzdő Vasas csütörtök este visszalépett.

A BL magyar érdekeltségű csoportjainak összetétele az európai szövetségtől származó információ szerint:

A csoport: ZF-EGER, Szpartak Volgograd (orosz), Vuliagmeni NC (görög), Waspo98 Hannover (német), Schuurman BZC (Holland) és egy selejtezőből érkező csapat.

D csoport: A-HÍD SZEGED BETON VE, Partizan Beograd (szerb), Spandau 04 (német), Oradea (román), Galatasaray (török) és egy selejtezőből érkező csapat.

A körmérkőzéses sorozat első fordulóját szeptember 26-án rendezik.

Címlapról ajánljuk
Javult a helyzet, de még mindig felpörög karácsonykor a lelki segélyvonalak forgalma

Javult a helyzet, de még mindig felpörög karácsonykor a lelki segélyvonalak forgalma

A Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének elnöke az InfoRádióban arról beszélt, hogy sokat javult a helyzet az adventi időszakban az elmúlt két évtizedben, de még mindig tíz-tizenöt százalékkal megnő év végén azok száma, akik szorongásukkal, fájdalmukkal, vagy éppen a magány miatt megkeresik valamelyik tagszolgálatot.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×