365.33
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta

Kiütéssel nyert a Győr

A Győr hazai környezetben rendkívül könnyedén, 5-1-re nyert a Kecskemét ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának szombati játéknapján. Pintér Attila együttese sorozatban harmadik mérkőzésén diadalmaskodott.

Az első félidőben az ETO végig nagy fölényben és sokkal jobban játszott ellenfelénél. A hazaiak a három góljukon kívül még számos lehetőséget elhibáztak. A Kecskemét az utolsó emberként szabálytalankodó Antal kapus kiállítása miatt a 30. perctől tíz emberrel játszott. A szünet után egy kissé kényelmesebben futballozott a Győr, de így is növelni tudta előnyét és megérdemelt győzelmet aratott.

A Diósgyőr hazai környezetben 2-1-re győzött a sereghajtó, továbbra is nyeretlen Siófok ellen. Meglepetésre a Balaton-partiak kezdtek jobban és gyors játékosaik révén többször is nehéz helyzetbe hozták a hazaiak védelmét. Egy szabadrúgásból a vezetést is megszerezték és ez rendkívül görcsössé tette a DVTK játékát. A hazaiak összjátéka akadozott, a kapura semmi veszélyt nem jelentettek, 45 perc alapján a Siófok teljesen megérdemelten vezetett.

A második félidőben a diósgyőriek játéka a spanyol cserejátékosoknak köszönhetően ugrásszerűen feljavult és a sorozatos hazai rohamok két fejesgólhoz vezettek. A Siófok ekkor is ügyesen adogatott, de helyzeteit elrontotta. A DVTK huszáros második félidei teljesítményével rászolgált a győzelemre, kérdés azonban, hogy miért szunyókált a piros-fehér alakulat 45 percen keresztül.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-PMFC-MATIAS 1-1 (0-1)
Kaposvár, 2500 néző. Jv.: Farkas Á.
KAPOSVÁR: Hajdúch - Okuka, Bank, Zámbó, Pavlovic - Pedro (Kovács O., 82.), Hegedűs, Safaric (Haruna, 86.), Balázs B. (Bőle, 75.) - Oláh, Vrucina
PÉCS: Dibusz - Fodor, Causic, Krejci, Zeljkovic - Bodnár, Uzoma, Akassou, Wittrédi (Szatmári, 57.) - Okoronkwo (Harsányi, 70.), Grumic (Horváth Zs., 45.)
Gólszerzők: 0-1 Wittrédi (34., 11-esből), 1-1 Haruna (92.)
Kiállítva: Bank (33.), Vrucina (54.), Zeljkovic (93.)

FERENCVÁROS-BP. HONVÉD 0-2 (0-1)
Albert Stadion, 4500 néző. Jv.: Iványi
Ferencváros: Jova - Alempijevics (Jovanovics, 46.), Grúz, Klein, Sváb - Csukics, Gyömbér, Józsi - Hakola (Beliczky, 65.), Böde, Somalia (Máté, 80.)
Honvéd: Czuczi - Lovric, Ignjatovics, Debreceni, Baráth - Tchami (Faggyas, 63.), Johnson, Zsivanovics, Vernes (Hidi, 84.), Ivancsics (Vécsei, 57.) - Délczeg
Gólszerzők: 0-1 Tchami (44.), 0-2 Délczeg (92.)
Kiállítva: Klein (39.)

GYÕRI ETO-KTE 5-1 (3-0)
Győr, 1500 néző. Jv.: Szilasi
GYÕR: Sztevanovics - Takács Á., Kamber, Lipták, Svec - Varga Roland, Trajkovic (Alekszidze, 56.), Dinjar, Strestik
(Pátkai, 68.), Koltai - Dina (Kronaveter, 65.)
KTE: Antal B. - Sós, Balogh B., Vaskó, Forró - Bori, (Németh G., 30.), Patvaros, Szavics - Litsingi, Jorginho, Tarabai
(Pekár, 46.)
Gólszerzők: 1-0 Varga Roland (8.), 2-0 Koltai (31. - 11-esből), 3-0 Strestik (38.), 3-1 Jorginho (64.), 4-1 Kamber (76.), 5-1 Kronaveter (80.)
Kiállítva: Antal (29.)

DIÓSGYÕR-SIÓFOK 2-1 (0-1)
Miskolc, 5000 néző. Jv.: Berger
DVTK: Rybansky - Vági, Gal (Nagy T., 70.), Hanek, Gohér - Abdouraman, Elek (Fernandez, 46.) - Gosztonyi, Bacsa, Luque - Seydi (Gallardo, 46.)
SIÓFOK: Heinrich - Kiss Zs. (Mogyorósi, 61.), Nyári, Fehér Zs., Fejes - Kecskés, Windecker (Gál, 76.) - Pál Sz., Kiss M., Sipos (Molnár M., 68.) - Dajics
Gólszerzők: 0-1 Pál Sz. (20., 1-1 Fernandez (54.), 2-1 Bacsa (67.)

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
Durvul a nyilatkozatháború a moszkvai merénylet körül, újfajta bombát vethetett be Oroszország – Háborús híreink csütörtökön

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője azt mondta, az Iszlám Államnak nem voltak meg a képességei egy a krasznogarszkihoz hasonló terrortámadás kivitelezésére, és Ukrajnára és a Nyugatra igyekezett terelni a gyanút. Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés feje úgy nyilatkozott, Oroszországnak legkésőbb február közepe óta tudomása volt a készülő támadásról, ennek ellenére nem tettek semmit. A harkivi rendőrség vezetője szerint Oroszország egy új típusú irányított bombát vethetett be a városban szerdán, az UMPB D-30-at.