362.01
68002.24
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

A listavezető Debrecen fontos győzelmet aratott az Üllői úton

A listavezető Debrecen 2-1-re győzött a Ferencváros vendégeként a labdarúgó NB I 18. fordulójában. A hajdúsági alakulat így továbbra is minden fronton őrzi veretlenségét az idényben.

Nagy iramban kezdődött az összecsapás, valósággal egymásnak estek a csapatok, ám a kezdeti lendület ellenére a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A vendégek az első félidő utolsó néhány percében fölénybe kerültek, ezt pedig Coulibaly egy szöglet utáni lecsorgó labdát értékesítve kihasználta.

A fordulást követően a zöld-fehérek egy hasonló góllal egyenlítettek, ezután pedig mezőnyfölényben futballoztak. A hajrára feltámadt a listavezető és Szakály révén a 79. percben megszerezte a vezetést, amit meg is tartott a végéig.

A címvédő Videoton a vendég Kaposvár felett aratott kétgólos győzelemmel kezdte a tavaszt a bajnokságban. Az eltiltások miatt meghatározó játékosait nélkülöző Videoton felforgatott szerkezettel vette fel a küzdelmet a Kaposvár ellen és az első negyedórában nem is találta igazán a ritmust, bár így is irányított.
Az első helyzet a vendégek előtt adódott, Balázs találta el a kapufát Bozsovics ügyetlenkedése után. A félidő derekán felpörgette a ritmust a Videoton, de ez különösebb veszélyt nem jelentett a kaposvári kapura.

A második játékrész nagy vendéghelyzettel indult, majd leginkább a mezőnyben küzdöttek a felek. A Fehérvár háromvédős játékra állt át és a támadófutball a 67. percben eredményre vezetett: Nikolics szerzett vezetést a Vidinek. A Rákóczi pontszerzésre irányuló reményei végképp elvesztek, amikor Jánvári második sárga lapja után idő előtt mehetett zuhanyozni. Az emberelőnnyel aztán élt a hazai csapat, egy kapufa után újabb gólt szerzett, s megérdemelten nyert.

A kiesés ellen küzdő Pápa értékes győzelmet aratott a vendég Paks ellen. Ifjabb Bene Ferencnek edzőként ez volt az első győzelme az élvonalban. Nagy iram, sok helyzet jellemezte az első félidőt, amelyben a hazaiak egy szép támadás után megszerezték a vezetést. A második játékrészt végigtámadta a Paks, ám egyenlítenie nem sikerült.

Az Újpest hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a Siófokkal. Az első félidőben inkább a Siófok akarata érvényesült, ennek ellenére a hazaiak Kabát Péter révén megszerezték a vezetést, így egygólos előnnyel mehettek szünetre a csapatok.

A fordulást követően emberhátrányba került a hazai alakulat: Rajczi egy felugrásnál lekönyökölte Lengyelt, amiért piros lapot kapott. A vendégek Sowunmi révén hamar kihasználták az előnyt, ám néhány pillanattal később Nyárit is kiállította a játékvezető, így ismét egyenlő létszámmal küzdöttek egymással a csapatok. A hajrában az Újpest valamivel közelebb állt a győzelemhez, de az eredmény már nem változott.

A sereghajtó ZTE hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a Péccsel, s így továbbra is nyeretlen. A lendületesen kezdő ZTE az első félidőben enyhe mezőnyfölényben játszott, de a legnagyobb helyzetet mégis a vendégek hagyták ki.

A szünet után továbbra is a két 16-os között hullámzott a játék, a nagyobb helyzetek a pécsiek előtt adódtak. A hajrában egy kiállítás után a hazai csapat akár megszerezhette volna első győzelmét, de nem tudott élni az emberelőnnyel. Az összkép alapján igazságos döntetlen született. FERENCVÁROS- DVSC-TEVA 1-2 (0-1)
Albert Stadion, 6000 néző. Jv.: Bognár
FERENCVÁROS: Kunsági - Balog, Klein, Junior - Rósa (Beliczky, 65.), Busai, Otten, Hakola (Lisztes, 58.), Kulcsár (Zsivoczky, 83.) - Pölöskey, Somalia
DEBRECEN: Novakovic - Nagy Z. (Bernáth, 68.), Simac, Mészáros, Korhut - Szakály P., Varga, Bouadla, Bódi (Rezes, 77.) - Coulibaly, Kulcsár T. (Máté P., 85.)
Gólok: 0-1 Coulibaly (42.), 1-1 Klein (54.), 1-2 Szakály P. (79.)

VIDEOTON-KAPOSVÁR 2-0 (0-0)
Székesfehérvár, 3423 néző. Jv.: Berger
VIDEOTON: Bozsovics - Szolnoki, Vinicius, Vaskó, Hector (Gyurcsó, 46.) - Oliveira (Jeff Silva, 81.), Sándor, Tóth B., Walter - Torghelle, Nikolics (Mitrovic, 72.)
KAPOSVÁR: Hajduch - Okuka, Zsók, Graszl K., Jánvári - Gujic, Horváth T. (Sedlak, 78.), Balázs, Hegedűs, Safaric (Kovács O., 68.) - Grumic (Haruna, 79.)
Gólok: 1-0 Nikolics (67.), 2-0 Sedlak (90. - öngól)
Kiállítva: Jánvári (73.)

PÁPA-PAKS 1-0 (1-0)
Pápa, 1500 néző, V: Becséri
LFC PÁPA: Szűcs L. - Nagy S., Balogh B., Rodenbücher, Németh M. - Gyömbér, Farkas A. (Tóth G., 87.) - Horváth L. - Lovrencsics, Seye (Benko, 42.), Szilágyi (Arsic, 60.)
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Szabó J., Szatmári - Bartha, Sifter (Vayer, 66.), Sipeki, Gévay - Hrepka (Montvai, 66.), Böde (Kiss T., 31.)
Gól: Seye (37.)

ÚJPEST-SIÓFOK 1-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 5237 néző. Jv.: Böcskei
ÚJPEST: Balajcza - Litauszki, Dvorschák, Mihajlovic, Pollák - Remili (Nagy P., 67.), Proesmans (Balogh B., 81.), Vasziljevics, Barczi (Lázár, 64.) - Rajczi, Kabát
SIÓFOK: Milinte - Mogyorósi, Lengyel, Kiss Zs., Nyári - Heffler (Sowunmi, 58.), Kecskés, Egerszegi, Melczer - Haraszti (Fehér, 75.), Simon (Pál, 83.)
Gólok: 1-0 Kabát (35.), 1-1 Sowunmi (71.)
Kiállítva: Rajczi (57.), illetve Nyári (73.)

ZTE FC-PÉCSI MFC 0-0
Zalaegerszeg, 3400 néző. Jv.: Németh Á.
ZTE: Jahic - Kovács Gergely, Bogunovic, Ganugrava - Kocsárdi, Hervas (Polareczki, 58.), Máté, Szakály D., Hidvégi - Kovács Gábor, Balázs (Pavicevic, 73.)
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Goia, Markovic - Nagy O. (Fröhlich, 91.), Regedei, Zeljkovic, Demjén (Okoronkwo, 68.) - Andorka (Scepanovic, 46.), Bajzát

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.