361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Szenzáció az NB I-ben: Bajzát Péter mesterötöst szerzett Pécsett

Bajzát Péter egyetlen mérkőzésen több gólt szerzett, mint előtte a teljes őszi idényben: a már a tavaszi szezonhoz tartozó találkozón ötször vette be a Vasas hálóját. Õrült mérkőzést hozott a még nyeretlen ZTE és a veretlen Debrecen 90 perce a Nagyerdőben. A vendégek a szünetben 2-0-ra vezettek, de aztán a listavezető negyedóra alatt öt gólt szerzett.

Az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, mégis súlyos vereséget szenvedett szombaton a Zalaegerszeg Debrecenben. Az éllovas DVSC továbbra is veretlen, a sereghajtó ZTE pedig még mindig nyeretlen.

Nem érdemtelenül vonulhatott 2-0-s előnnyel a szünetre a ZTE. A vendégek két hatalmas védelmi hibát használtak ki az őszi bajnok ellen, amely ekkor még nyomaiban sem hasonlított korábbi önmagához.

Hatalmas változást hozott a második félidő, a "Loki" ugyanis negyedóra alatt átrobogott ellenfelén, köszönhetően elsősorban a három találatot jegyző Nikolicnak. Ekkor már osztálykülönbség volt a felek között. Az utolsó 30 percben nem változott az állás, a hazaiak tartották az eredményt és megérdemelten zsebelték be a három pontot.

A Pécs hazai környezetben az öt gólt szerző Bajzát Péter parádés teljesítményének köszönhetően 5-1-re legyőzte a Vasas együttesét. Bajzát parádés teljesítményével lelépte a PMFC a kapura veszélytelen és a végére teljesen szétesett Vasast. A pécsi csapat nagy közönségsikert aratott. A Pécs ezzel megőrizte hazai veretlenségét, míg az angyalföldiek vendégként továbbra is nyeretlenek.

A második helyen álló Győr - amely a múlt héten hazai környezetben kikapott a Budapest Honvédtól - rendkívül magabiztosan nyert az Újpest pályáján. Csertői Aurél alakulata ezt megelőzően sorozatban négy idegenbeli találkozóján nyeretlen volt.

A találkozó elején mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ám ezek kimaradtak. Ezt követően inkább a középpályán harcoltak egymással a felek, mégis a félidő vége előtt nem sokkal Trajkovics révén vezetést szereztek a vendégek.

A fordulás után nem sokkal gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, ugyanis a gólhelyzetben kitörő, az előző szezonban még az Újpestet kölcsönjátékosként erősítő Ahjuperát Lipták lerántotta. Az újpesti védőt kiállította Iványi játékvezető, a büntetőt pedig Dudás magabiztosan értékesítette. A kegyelemdöfést a 81. percben éppen Ahjupera adta meg a lila-fehéreknek, igaz, Kabát még betalált, beállítva ezzel a végeredményt.

A Siófok hazai környezetben 3-1-re nyert a Pápa ellen. A Balaton-partiak ezt megelőzően utoljára a hatodik fordulóban győztek. Az év utolsó meccsén mindkét együttes sorozatának megszakításában reménykedett, a siófokiak tíz, a pápaiak pedig nyolc meccs óta képtelenek voltak nyerni.

A házigazdák szereztek vezetést, Melczer szezonbeli hatodik találatával, amit Présinger hatalmas góllal egyenlített ki. Mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek, ám gól több már nem esett.

A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak a balatoniak, akik egy látványos öngóllal szereztek vezetést, amit ezúttal nem adtak ki a kezükből, sőt, Haraszti remek megoldása után Tusori révén újabb gólt lőve legyőzték a pápaiakat, akik egymás után hatodszor kaptak ki ebben a szezonban és negyedszer az új vezetőedzővel, Bene Ferenccel.

A Kaposvár egygólos győzelmet aratott a vendég Kecskemét felett. Az első tíz perc eseménytelen játéka után a Kaposvár vette át az irányítást. A második győzelmére hajtó házigazda nagy helyzeteket alakított ki a Kecskemét kapuja előtt és még a szünet előtt megszerezte a vezetést.

A második félidőt gyors góllal kezdte a vendégcsapat, aztán újból a somogyiak akarata érvényesült. A Rákóczi a 64. percben újra vezetést szerzett, a Kecskemét viszont büntetőt hibázott, s a látottak alapján a Kaposvár rászolgált a győzelemre. Megtört a döntetlen-széria: a zöld-fehérek négy nap híján négy hónapja nyertek legutóbb bajnoki mérkőzést.

PÉCS-VASAS 5-1 (2-1)
Pécs, 2500 néző. Jv.: Andó-Szabó
PÉCS: Dibusz - Nagy J., Lantos, Todorovics, Marovics - Regedei, Zseljkovics, Scepanovic, Nagy O. (Demjén, 46.) - Horváth Zs. (Gyánó 86.), Bajzát (Fröhlich 85.)
VASAS: Ilizi - Kulcsár D., Pranjics, Kovács G., Casal - Simic (Jokics, 87.), Mehmedagic, Bárányos, Bakos (Simek, 66.), Dajics - Bradley (Beliczky, 63.)
Gólok: 1-0 Bajzát (12.), 2-0 Bajzát (20.), 2-1 Marovics (26. - öngól), 3-1 Bajzát (61.), 4-1 Bajzát (83.),, 5-1 Bajzát (84.)

ÚJPEST-GYÕRI ETO 1-3 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 2623 néző. Jv.: Iványi
ÚJPEST: Balajcza - Kiss Z., Lipták, Takács Z., Pollák - Tajthy (Kabát, 72.), Nagy P. - Barczi (Mihajlovic, 64.), Lázár B., Snoyl (Balogh B., 55.) - Rajczi
GYÕR: Sztevanovics - Takács Á., Fehér Z., Sztanisics, Völgyi - Trajkovics, Pilibaitis, Kiss M. (Windecker, 84.), Dudás (Dinjar, 77.) - Koltai (Tokody, 79.), Ahjupera
Gólok: 0-1 Trajkovics (39.), 0-2 Dudás (57., 11-esből), 0-3 Ahjupera (81.), 1-3 Kabát (86.
Kiállítva: Lipták (56.)

SIÓFOK-PÁPA 3-1 (1-1)
Siófok, 500 néző. Jv.: Fábián
SIÓFOK: Szatmári - Mogyorósi, Lengyel, Fehér, Fejes - Tusori - Haraszti, Kecskés, Melczer (Lattenstein, 66.), Szabó J. (Huszák, 88.) - Sowunmi (Bali, 78.)
PÁPA: Szűcs L. - Tóth G. (Csepregi 73.), Nagy S., Totadze, Présinger - Quintero (Szabó Z., 73.), Horváth L. (Farkas A., 46.), Ganugrava - Lovrencsics, Germán, Németh M.
Gólok: 1-0 Melczer (27.), 1-1 Présinger (37.), 2-1 Présinger (68., öngól), 3-1 Tusori (79.)

KAPOSVÁR- KECSKEMÉT 2-1 (1-0)
Kaposvár, 2000 néző. Jv: Szabó Zs.
KAPOSVÁR: Hajduch - Okuka, Bank, Graszl (Zsók, 85.), Jánvári - Hegedűs, Pedro (Mustapha, 60.) - Gujics, Kulcsár K., Balázs B. - Grumics (Haruna, 64.)
KECSKEMÉT: Németh G. - Koszó, Gyagya, Urbán, Forró - Csukics (Pekár, 76.), Patvaros (Litsingi, 65.), Szavics, Bori - Gyurcsó (Foxi, 46.), Lencse
Gólok: Balázs B. (37.), Graszl (64., 11-esből), illetve Lencse (48.)

DVSC-TEVA-ZTE FC 5-2 (0-2)
Debrecen, 2500 néző. Jv.: Berger
DVSC: Novakovics - Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut - Yannick (Ferenczi, 80.), Bouadla, Varga J., Szakály P. (Bódi, 43.) - Nikolic (Kulcsár, 69.), Coulibaly
ZTE: Jahic - Kocsárdi, Bogunovics, Kovács Ge., Varga R. - Szakály D., Szalai (Hervas, 62.), Turkovs, Kamber - Meyé (Bujor 70.), Tököli (Kovács Gá. 62.)
Gólok: 0-1 Turkovs (17.), 0-2 Kamber (29.), 1-2 Nikolic (46.), 2-2 Nikolic (49.), 3-2 Jahic (55., - öngól), 4-2 Nikolic (58.), 5-2 Coulibaly (60., 11-esből)

HONVÉD-HALADÁS 2-2 (2-1)