Infostart.hu
eur:
387.8
usd:
329.33
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Pixabay

Két magyar a szlovén Alpokban rekedt, lehetetlen a mentés a borzalmas időjárás miatt

Két magyar túrázó a szlovén Alpokban rekedt, egyikük megsebesült.

Két magyar túrázó rekedt az észak-szlovéniai Kamniki-Alpokban, a rossz időjárási viszonyok miatt fel kellett függeszteni a keresésüket – írja a szlovén közszolgálati rádió közlése alapján a 24.hu.

A magyar állampolgárok még vasárnap tévedtek el a Kamniki-nyeregben, 1931 méter magasan, és az egyikük lába is eltört.

A mentésben 40 hegyimentő vett részt, de akciót az erős havazás, az erős szél és a lavinaveszély, valamint a közel nulla látótávolság miatt fel kellett függeszteni. A Svet 24 cikkében közzétett képeken jól látszanak a rendkívül nehéz körülmények.

A mentőcsapat vezetője elmondta: amint az időjárás engedi, folytatják a mentést. Egy mentőhelikopter is készen áll a bevetésre – hangsúlyozta.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×