Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Nyitókép: Wikipédia

Rossz hírt kaptak a turisták a Medve-szurdokról

Már másodszor halasztják el a tragikus sziklaomlás helyszínének megnyitását.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, 2020-ban két ember (egyikük egy magyar nő) halt meg a Medve-szurdokban történt balesetben, amikor letört egy 50 méter magasságban lévő szikladarab és ráesett a fából kiépített ösvény lépcsőjére, majd leszakította. Az épp arra járó turistacsoport tagjai közül két nő zuhant a mélybe, a magyar nő holttestét a vízesés alól emelték ki.

A szurdokban végzett munkák eddig mintegy 1,4 millió euróba kerültek. A költségeket az osztrák állam és az osztrák alpesi klub tartalékaiból és adományokból finanszírozták. „A pénz azonban nem elég” – mondta Gerhard Jantscher, a Mixnitz Alpine Club munkatársa. Még szükség van további 200 000 euróra, hogy a helyreállítást befejezzék - írja az Telex.

Az újjáépítés során 64 hidat és létrát szereltek le, rengeteg fahulladékot el kell még távolítani, és még a létrarendszer egy szakasza is hiányos. A fenntartó abban reménykedik, hogy adományokból sikerül befejezni a felújítást júliusra.

Címlapról ajánljuk
Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Nagyon is létezik gasztroturizmus – mondta Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában, és felhívta a figyelmet újonnan összeállított gasztroséta helyekre. Beszélt arról is, hogy a hozzánk látogató külföldiek hetven százaléka milyen ételt keres, és hogy leáldozik-e a fine dining csillaga. Megtudhattuk tőle azt is, miért „házasítják” a japán és a perui konyhát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×