Infostart.hu
eur:
356.06
usd:
308.11
bux:
134078.65
2026. június 5. péntek Fatime
Oltáshoz készítik elő az amerikai Johnson & Johnson leányvállalata, a Janssen egyadagos koronavírus elleni vakcináját a soproni kórház oltópontján 2021. december 9-én. A november 22-én kezdődött oltási akcióban regisztráció és előzetes időpontfoglalás nélkül várják az oltakozni szándékozókat naponta 7 és 19 óra között az ország 101 kórházában, valamint a szakrendelőkben is.
Nyitókép: MTI/Filep István

A német egészségügyi miniszter kötelezővé tenné a védőoltást

Az új típusú koronavírus okozta betegség elleni védőoltás kötelezővé tétele mellett érvel a Die Welt am Sonntag vasárnap megjelenő német napilapnak adott interjúban Karl Lauterbach német egészségügyi miniszter.

"El kell fogadnunk, hogy a kötelező oltás sem fog mindenkit elérni, de meggyőződésem, hogy sok oltatlannak be lehetne adni a védőoltást, ha meghoznánk ezt a döntést" - fogalmazott a szociáldemokrata politikus.

A miniszter abban bízik, hogy a kötelező oltással a lakosságot védetté lehet tenni a jövőre nézve.

"Nem kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy van egy csalókán jó nyár, aztán ősszel jönnek az új variánsok meglepetései, úgy, hogy sokan nem védettek ellenük, mert akkor kezdődik minden elölről" - magyarázta Lauterbach.

Karl Lauterbach szerint hiába okoz enyhébb tüneteket az omikron variáns, gyorsabban terjed, és korántsem jelenti azt, hogy ha valaki elkapja, akkor védett lesz a következő mutációval szemben.

"Naivitás abban hinni, hogy az omikronnal véget ér a világjárvány" - hangoztatta a miniszter.

Németországban egyelőre egyetlen társadalmi csoport számára sem kötelező a védőoltás. A parlament várhatóan még januárban vitát tart erről, de azonnali döntés nem várható.

A német szövetségi kormány és a tartományok vezetése pénteken úgy döntött, hogy enyhítik a karanténelőírásokat, de szigorítják a szolgálatatások igénybevételének feltételeit. Sabine Dittmar egészségügyi államtitkár pedig arról beszélt egy szombati interjúban, hogy a kormány a közösségi immunitás elérése érdekében azt tűzte ki célul, hogy az emberek 95 százalékának meg kell kapni a védőoltást, különösen a veszélyeztetett csoportokban. Dittmar szerint a korábbi, 70 százalékos átoltottsági cél az új variánsok miatt már nem elegendő.

Címlapról ajánljuk
Éder Tamás a sertéspestisről: kritikus időszak jöhet, a külkereskedelmi kockázat miatt nagy a bizonytalanság

Éder Tamás a sertéspestisről: kritikus időszak jöhet, a külkereskedelmi kockázat miatt nagy a bizonytalanság

Egy Szabolcs-Szatmár Bereg megyei telepen a házisertés-állományban is igazolták az afrikai sertéspestist, ami miatt egyes harmadik országok ideiglenesen beviteli tilalmat rendelhetnek el magyar húsokból. A Magyar Húsiparosok Szövetségének elnöke az InfoRádióban azt mondta, ez olyan piaci zavart okozhat, ami akár a sertéstenyésztők tevékenységét is negatívan befolyásolhatja. Úgy véli, ha több ezer tonna sertéshús beszorul, akkor ez a hatás „addig nyomja az árakat is, amíg nem lesz megfelelő kereslet”.

A lélegeztetőgépektől a Budapest–Belgrád vasútvonalon át a pártalapítványokig – itt vannak a kormánydöntések

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, valamint a kormányszóvivők számoltak be a szerdai kormányülésen meghozott döntésekről, és Magyar Péter kormányfő is közzétett egy listát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.05. péntek, 18:00
Gáncs Kristóf
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×