Infostart.hu
eur:
383.76
usd:
333.38
bux:
124095.27
2026. április 2. csütörtök Áron
Védőmaszkot viselő idős nő megy egy belgrádi utcán 2020. április 21-én. Szerbiában ettől a naptól kezdve rövidítik a kijárási tilalom óráit, a március közepe óta szobafogságra ítélt nyugdíjasok heti háromszor rövid sétát tehetnek a lakhelyük környékén, és fokozatosan kinyithatnak a műhelyek, edzőtermek, fodrász- és kozmetikai szalonok, május közepétől pedig a szállodák és a vendéglátóhelyek is.
Nyitókép: MTI/AP/Darko Vojinovic

Máris megvan, kiktől, honnan érkezett a brit mutáns Szerbiába

Az államfő tett erről hivatalos bejelentést.

Szerbiában is megjelent a koronavírus decemberben Nagy-Britanniában azonosított új változata, Londonból érkező utasoknál regisztrálták először - közölte a szerb közszolgálati televízió (RTS) a köztársasági elnök bejelentésére hivatkozva.

Az RTS hétfő reggeli híradójában az is elhangzott, hogy a hétmilliós Szerbiában eddig több mint 217 ezren kapták meg a koronavírus elleni védőoltást, a vakcina iránt továbbra is nagy az érdeklődés.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma hétfőre Szerbiában 1318-cal 383 603-ra, Koszovóban 392-vel 58 088-ra, Észak-Macedóniában 183-mal 90 667-re, Montenegróban 387-tel 58 316-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 203-mal 120 045-re növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 18-cal 3886-ra, Koszovóban hattal 1456-ra, Észak-Macedóniában szintén hattal 2785-re, Montenegróban kettővel 768-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig öttel 4509-re nőtt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Deák András: bár komoly csapás érte az orosz olajexportot, Moszkva költségvetése az idei évre megvan

Deák András: bár komoly csapás érte az orosz olajexportot, Moszkva költségvetése az idei évre megvan

Két balti-tengeri kikötő és egy, a közelükben lévő hatalmas olajfinomító elleni tömeges ukrán dróncsapások okoztak jelentős veszteségeket Moszkvának, „kilőve” az orosz olajexport egy részét. A csapások jelentőségéről kérdezte az InfoRádió Deák Andrást, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos főmunkatársát, aki szerint az oroszoknak „az ölébe hullott” az iráni háború miatti olajár-emelkedés, így erre az évre várhatóan már nem lesz gondjuk.

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×