Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Össztűz zúdul Trump vejére

A Fehér Ház szóvivője szerint Donald Trump és Angela Merkel viszonya "hihetetlenül korrekt". A szóvivő leszögezte azt is, hogy Jared Kushner főtanácsadó változatlanul élvezi Trump bizalmát. Kushner - aki egyúttal az elnök veje - szombat óta össztűz alatt áll.

Sean Spicer a szokásos napi sajtókonferenciáján, kedden kiemelte az amerikai elnök és a német kancellár jó viszonyát. Szavai szerint "nagyon jól kijönnek egymással". Majd hozzátette: az elnök "nagyon tiszteli" a kancellárt.

A szóvivő állásfoglalása pár órával azt követően hangzott el, hogy Trump elnök Twitter-bejegyzésben panaszkodott amiatt, hogy az amerikai-német kereskedelem "masszívan deficites" és Berlin "a szükségesnél jóval kevesebbet költ a NATO-ra és katonai kiadásokra".

A sajtókonferencián szóba kerültek a várható - és az amerikai média jó részét hetek óta foglalkoztató - esetleges személyi változások a Fehér Házban. Bár kedden reggel került nyilvánosságra, hogy Michael Dubke kommunikációs igazgató benyújtotta lemondását, Sean Spicer az értekezleten hangsúlyozta: Trump elnök "nagyon elégedett" a Fehér Ház munkatársi gárdájának tevékenységével.

A szóvivő leszögezte azt is, hogy Jared Kushner főtanácsadó változatlanul élvezi Trump elnök bizalmát. Kushner - aki egyúttal Trump veje is - szombat óta össztűz alatt áll. A The Washington Post című lap ugyanis, meg nem nevezett forrásokra hivatkozva, azt állította róla, hogy titkos kommunikációs csatorna kiépítését javasolta a washingtoni orosz nagykövetnek.

A szóvivő bejelentette: Donald Trump megbeszélést folytatott Scott Pruittal, az országos környezetvédelmi hivatal (EPA) vezetőjével és várhatóan kedden egyeztet a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatói posztjára esélyes két jelölttel.

Spicer ugyan a Trump és Pruitt közti megbeszélésekről nem közölt részleteket, de elemzők biztosra veszik, hogy a két politikus a párizsi klímaegyezménnyel kapcsolatos várható döntést vitatta meg.

Címlapról ajánljuk

Oeconomus: megváltoztak a turistacélpontok Görögországban a migráció miatt

Évente több millió turista látogat Görögországba. A görög gazdaság a 2008-as világválság után éppen 2015-re tért magához, amikor viszont a menekültválság tette próbára a nemzetgazdaság hosszú ideje meghatározó ágazatát. A hatásokról készített tanulmányt az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Hiába a rekordokat döntő árverések,  nincs minden rendben a műkincspiacon

Hiába a rekordokat döntő árverések, nincs minden rendben a műkincspiacon

Parádés évzárásnak lehettünk tanúi a műtárgypiacon, az utolsó nagy árveréssorozaton New York-ban minden összejött, kivételes, ritkaságokban gazdag gyűjtemények kerültek szinte varázsütésre kalapács alá, és a vásárlók nem voltak hálátlanok. A nagy aukciósházak mérlege látványosan alakult, és az elemzők három évnyi kopp után, ismét aranykort emlegettek. A józanabb elemzők, igaz nem túl hangosan, de arra figyelmeztettek, hogy a látványos, a műkereskedelmet valóban húzó eredmények „felül” születtek, deréktájon inkább a hajdani esztelen árak kiigazítását lehet megfigyelni, míg a spekulánsok kedvenc terepét jelentő, olcsó befektetést kínáló kortársak mintha elvesztették volna vonzerejüket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×