Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Tim Cook: a magánszféra védelme emberi jog

A magánszféra védelmének megerősítése mellett állt ki Tim Cook, az Apple vezérigazgatója a brit The Telegraph lapnak adott exkluzív interjúban, hangsúlyozva, hogy a kommunikáció titkosításának tilalmára tett brit és amerikai javaslat nem érné el a célját, csak átlagember életét nehezítené meg.

Elfogadhatatlan, hogy államoknak vagy vállalatoknak szabad hozzáférésük legyen a privát adatainkhoz. Ez alapvető emberi jog - fogalmazott Tim Cook. Minden embernek joga van a magánszférához. Ezt soha nem lenne szabad feladnunk. Nem lenne szabad engedni a pánikkeltőknek és az alapvető összefüggéseket sem értő hangadóknak - mondta, hangsúlyozva, hogy a privátszféra védelmét nem csak az állami szervekkel, hanem a vállalatokkal szemben is biztosítani kell.

A terrorizmus ellen sem lenne szabad a magánszféra sérelmére küzdeni. "A terrorizmus szörnyű dolog és meg kell állítani. Mindannyiunknak meg kell tennünk minden tőlünk telhetőt ennek érdekében. Ezeknek az embereknek nem lenne szabad létezniük. Fel kell számolni őket" - fogalmazott Tim Cook a brit lapnak adott interjúban, hozzátéve, hogy "senkinek a privátszférába nem szabad behatolni. Ha ez mégis megtörténik, az nem oldja meg a terrorizmus problémáját, emberi jogot sért viszont, ami aztán súlyos következményekkel járhat" - mutatott rá.

Az Apple vezérigazgatója az interjúban felemelte szavát a kommunikáció titkosításának tilalma ellen. David Cameron brit miniszterelnök a januári párizsi terrortámadás után tett javaslatot a kommunikáció titkosításának a betiltására, amit Barack Obama amerikai elnök is támogatásáról biztosított. A tilalom nem azokat sújtaná, akiket célba vennének vele - mutatott rá. A terroristáknak már régóta megvannak a saját módszereik a kommunikáció titkosítására - mondta. Ha a hatóságok az olyan vállalatokat, mint az Apple titkosítási kódjaik átadására köteleznék, annak semmilyen eredménye nem lenne a terrorizmus elleni harcban és semmiféle védelmet nem nyújtana az átlagembernek - tette hozzá.

Éppen ellenkezőleg, a kommunikáció titkosításra nagyon is szükség van - mutatott rá az Apple vezérigazgatója, mondván, hogy a mobil készülékek egyre több olyan magánjellegű információt tárolnak és forgalmaznak, mint amilyenek a banki és az egészségügyi adatok. Ezeket az adatokat titkosítás nélkül szükségszerűen el is lopnák.

A rendes embereket, a 99,999 százalékot tesszük csak ki veszélynek azzal, ha nem titkosítunk - hangsúlyozta Tim Cook, hozzátéve, hogy az Apple nagyon komolyan veszi az adatok védelmét. Mi a készülékeink eladásával keressük meg a pénzünket, nem ügyfeleink adataival, pedig abban is nagy üzlet lenne - mondta. Senkinek az adataiból nem csinálunk pénzt, mert tudjuk, hogy nem akarná. Mi sem akarjuk. Nem felel meg az értékrendünknek - szögezte le Tim Cook az Apple vezérigazgatója a brit lapnak adott interjúban.

Címlapról ajánljuk
Szerdára helyreáll a paksi termelés – bejelentés 56 70. évfordulójával kapcsolatban is

Szerdára helyreáll a paksi termelés – bejelentés '56 70. évfordulójával kapcsolatban is

A kormányfő paksi sajtótájékoztatóján vasárnap délelőtt bejelentette, szerdára visszaáll az energiatermelés a Paksi Atomerőműben. A kormányfő arról is beszélt, hogy 1956 70. születésnapját a hazai vállalatok hozzájárulásával kívánja megszervezni a kabinet, ebből pedig hagyományt is szeretne teremteni.

Hol van nagyobb biztonságban a rolleres, az úttesten vagy a járdán? Szakértő az Arénában

Az új KRESZ a mikromobilitási eszközök helyzetét is rendezheti. Az eddigi jogszabályok ugyan járműnek tekintették ezeket, de nem voltak kategorizálva, így nem volt egyértelmű, hogy milyen védőfelszereléssel, hány éves kortól és pontosan hol lehet az ilyen eszközökkel közlekedni – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Major Róbert rendőr ezredes, az NKE Közbiztonsági Tanszékének vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Szinte korlátlan ingyen energiát hozhat a különleges fúrási technológia, és Magyarország lehet az egyik legnagyobb nyertes

Szinte korlátlan ingyen energiát hozhat a különleges fúrási technológia, és Magyarország lehet az egyik legnagyobb nyertes

Magyarországon minden energiaválság és ellátási zavar kötelező velejárója, hogy a fotelkommentelői kultúra a probléma tartós megoldását a geotermikus erőművekben látja. Bár ezek valóban folyamatos, állandó, olcsó és tiszta energiaforrást biztosíthatnak, a kutak létesítése még óriási befektetői kockázatot jelent, a megtérülés a megvalósítási fázis végéig kérdéses lehet. Azonban egy tudományos áttörés – amely a Google számára kulcsfontosságú ellátási forrást biztosít – hirtelen sokkal biztosabbá tette, hogy Magyarország kihasználhatja a Kárpát-medence földtani lehetőségeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×