Infostart.hu
eur:
363.81
usd:
310.87
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel

A vártnál kisebb mértékben nőtt az amerikai GDP

A vártnál kisebb mértékben nőtt az Egyesült Államokban a hazai össztermék (GDP) a második negyedévben a kereskedelmi minisztérium pénteken ismertetett első becslése szerint.

Elemzők 1,8 százalékos bővülést vártak az egy évvel korábbihoz képest, ezzel szemben a gazdaság mindössze 1,3 százalékkal gyarapodott.

Ugyanakkor a tárca az első negyedéves végleges adatot 1,9 százalékról 0,4 százalékra módosította.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Hogyan legyen magyar bérlakásrendszer befektetők nélkül?

Hogyan legyen magyar bérlakásrendszer befektetők nélkül?

A magyar bérlakáspiac egyik legfontosabb strukturális problémája a hosszú távú intézményi tőke és az azt befogadni képes professzionális üzemeltetési platformok hiánya. A cikk egy állami tőkével létrehozott, kereskedelmi szemléletű Lakhatási Társaság koncepcióját vázolja fel, amely tőkejuttatással, koordinációval és kockázattranszformációval segítené egy működő intézményi lakhatási piac kialakulását Magyarországon. A bérlakáspiac kiemelt témája lesz a Portfolio Property Investment Forum ingatlanpiaci konferenciájának, érdemes velünk tartani.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×