Infostart.hu
eur:
362.45
usd:
316.83
bux:
141182.49
2026. július 17. péntek Elek, Endre

Bizonytalan az észak-erdélyi autópálya továbbépítése

Holtpontra jutottak a tárgyalások az észak-erdélyi autópálya építésével megbízott Bechtel társasággal.

Az Új Magyar Szó című bukaresti napilap úgy értesült, hogy az amerikai cég addig hallani sem akar alkuról vagy a munkálatok árának csökkentéséről, amíg a román állam nem törleszti adósságát.

Tovább akadályozhatja a munka folytatását, hogy az autópálya nyomvonalán több helyen még a földeket sem sajátították ki.

Az észak-erdélyi autópálya építése már hónapok óta áll, és egyes hírek szerint az amerikai Bechtel átköltöztette munkagépei egy részét más európai munkahelyekre.

Címlapról ajánljuk
Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Megnézhetik és elbírálhatják a chatüzeneteinket – megszavazta az EU

Az Európai Parlament megszavazta az úgynevezett chat kontroll szabályozás meghosszabbítását 2028-ig. Ez a törvény lehetővé teszi, hogy az üzenetküldő alkalmazások, köztük a Messenger vagy a Whatsapp önkéntesen átvizsgálják a felhasználók privát üzeneteit és fényképeit a gyermekbántalmazás megelőzése érdekében.

Bóna Szabolcs az Arénában: nincsen nemzetstratégia élelmiszer nélkül

A magyar agrárium előtt álló kihívásokról, az aszály és a klímaváltozás jelentette veszélyek elhárításáról, a Nemzeti Agrárgazdasági kamra újraszabályozásáról és az uniós közös agrárpolitikából várható forrásokról is beszélt Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×