Infostart.hu
eur:
362.31
usd:
314.12
bux:
148073.96
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Gyengült a németek jövőbe vetett hite

Németországban váratlanul gyengült a fogyasztók jövőbe vetett bizalma. A novemberre várható kilátásokat illetően a hangulatmutató 0,2 ponttal esett vissza, pedig az elemzők az év eleje óta tartó töretlen bizalomból kiindulva arra számítottak, hogy a következő hónapban a bizalom fokmérője eléri a 4,5 pontot is.

Elemzők szerint a konzervatív-liberális koalíció kormányra kerülésétől sokan tartanak, mert úgy vélik, hogy az új kabinet inkább a nagytőke és nem az alkalmazottak érdekeit fogja szem előtt tartani.

Az aggodalmakat elvben alaptalanná teszi a tervezett adócsökkentést, mégis a nürnbergi GfK piackutató intézet legfrissebb kimutatása szerint a fogyasztók borúlátással tekintenek a jövőbe, ugyanis a hangulati mutató az októberi 4,2 pontról négyre esett vissza.

Noha a válaszadók többsége meg van győződve arról, hogy Angela Merkel vezetésével a gazdaság javulni fog, a saját jövedelmi kilátásaikat rosszabbodni látják az emberek: ez a részmutató bő három ponttal 12,9 pontra csökkent, azaz egyre kevesebben bíznak jövedelmük növekedésében. Ezek után nem véletlen, hogy a vásárlási hajlandóság részmutatója is 36-ról 26 pontra zuhant.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rusvai Miklós: a mostani ebolajárvány még egy ideig megállíthatatlan lesz

Rusvai Miklós: a mostani ebolajárvány még egy ideig megállíthatatlan lesz

Meghaladta az 1500-at a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén kitört ebolajárvány halálos áldozatainak száma – derült ki a közép-afrikai ország hivatalos adataiból. Rusvai Miklós virológus az InfoRádióban elmondta: a járvány ellen még nem létezik vakcina, sem gyógyszer a betegek kezelésére, azonban nagy erőkkel fejlesztik, és 2027-re már elkészülhet.

Készenlétben állnak Paksnál – itt a friss helyzetjelentés

A vízkorlátozásokról, tavaink, folyóink vízszintjéről adott ki friss összesítést a kormány.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×