Infostart.hu
eur:
357.97
usd:
304.99
bux:
132484.92
2026. május 12. kedd Pongrác
Bitcoin Symbol in a digital raster microstructure - 3d illustration
Nyitókép: peterschreiber.media/Getty Images

Van árfolyam, amelynek jót tett a bankcsődök sora

A "hagyományos" pénzügyi világon végigrezonáló bankpánik a pénzintézetek részvényei és kötvényei számára egyaránt katasztrofális következményekkel járt, mások viszont igencsak jól jártak.

Az árupiac és a kriptodevizák sikeresen tudtak kapitalizálódni a kialakult befektetői hangulatban. A bitcoin pedig, mint a legnagyobb kriptodeviza, különösen jól járt: március 10, azaz a bankpánik kitörése óta kurzusa több mint negyvenszázalékos pluszt hozott, ami az éves teljesítményt tekintve már több mint hetven százalékos erősödést jelentett az árfolyam számára – írta a vg.hu.

Ez a rali már most az egyik legnagyobb az eszköz történetében,

hamarosan a 2021-es történelmi csúcsban végződő rohamot is utolérheti.

A bitcoin erősödése mögött a bankpánik nyomán kialakuló, a hagyományos pénzügyi rendszerbe vetett bizalom megingása és a Fed következő kamatdöntésével kapcsolatos várakozások drasztikus megváltozása található. (Az amerikai Federal Reserve szerdán 5 százalékpontra emelte a kamatot, ám a további emelésekre a korábbi várakozásokkal ellentétben már nem utalt egyértelműen, ami jelentős változásnak számít; szakértőik egyrészt úgy vélik, hogy a pénzügyi feltételek szigorúbbá váltak a bankpiaci aggodalmak miatt, ami segít az infláció elleni harcban, másrészt a bankrendszer stabil, nem tartanak komolyabb pénzügyi válságtól.)

Ez a megváltozott várakozás azonban már középtávon gyengülő dollárt, csökkenő hozamokat és így kalandvágyóbb befektetői mentalitást eredményez, ami viszont a kriptopiac malmára hajtja a vizet.

A portál mindazonáltal megjegyzi, hogy

a bitcoin ralija közben a hagyományos bankpiacon a két legnagyobb kriptobarát amerikai bank követte a Silicon Valley Bank bedőlését:

előbb a Silvergate, majd a Signature Bank vezetése dobta be a törülközőt a kielégíthetetlen betétesi követelések nyomán.

Címlapról ajánljuk

Volt munkatársak, többdiplomás szakemberek – Lassan érkeznek az államtitkári nevek

Egyre több államtitkári név lát napvilágot azok után, hogy a Tisza-kormány szerdán ténylegesen is megkezdi a munkáját. Van a miniszterek között, aki a kormánypárton belül választ magának kvázi helyettest, van, aki az egyetemi világból, és van, aki a szakértői szcénából.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Megalakult a Tisza-kormány - Szerdán érkeznek az új bejelentések az első kormányülés után

Megalakult a Tisza-kormány - Szerdán érkeznek az új bejelentések az első kormányülés után

Véghajrájába ért a Tisza-kormány megalakulása: a mai nap befejeződtek a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásai, majd 13.30-kor mindenki megkapta hivatalos kinevezését Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. Délután 16 órától a frissen kinevezett miniszterek parlamenti esküjüket is letették, amivel hivatalosan is megalakult az új, Magyar Péter vezette kormány. A mai meghallgatásokon több fontos üzenet is elhangzott, Kármán András leendő pénzügyminiszter például a kata adózási rendszer visszahozataláról, valamint a vállalati különadók sorsáról is beszélt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×