Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence
Nyitókép: Pixabay

Változtatott a kormány a rezsivédelmi alapon

Több mint 390 milliárd forint sorsáról döntöttek.

Kormányhatározat jelent meg a friss Magyar Közlönyben a Rezsivédelmi Alap fejezet terhére történő előirányzat-átcsoportosításról - adta hírül a vg.hu.

Eszerint a kormány 390,6 milliárd forint egyszeri átcsoportosítását rendeli el a Rezsivédelmi Alap, lakossági rezsivédelem cím terhére. Ennek végrehajtásáért a pénzügyminiszter felel azonnali határidő mellett.

A kormányhatározathoz csatolt, a költségvetési előirányzatok módosítását mutató adatlap szerint ez az összeg az Energiaügyi Minisztérium fejezete alá tartozó Rezsivédelmi szolgáltatás ellentételezésével összefüggő kiadások jogcímcsoport sorára került át, és majd egyéb működési célú kiadásra fordítják.

Címlapról ajánljuk

Szerdára helyreáll a paksi termelés – bejelentés '56 70. évfordulójával kapcsolatban is

A kormányfő paksi sajtótájékoztatóján vasárnap délelőtt bejelentette, szerdára visszaáll az energiatermelés a Paksi Atomerőműben. A kormányfő arról is beszélt, hogy 1956 70. születésnapját a hazai vállalatok hozzájárulásával kívánja megszervezni a kabinet, ebből pedig hagyományt is szeretne teremteni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×