eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Kiszállt a kurdisztáni Akri-Bijeel blokkból a Mol

Beszüntette tevékenységét az iraki kurdisztáni régióban elhelyezkedő Akri-Bijeel blokkban a Mol Nyrt. - közölte a magyar olajipari vállalat hétfőn a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Az olajkonszern szerint a döntés várható volt a tavalyi független szakértői jelentés után, amelyek eredményéről a harmadik negyedéves jelentés számolt be. Mint kiderült, az Akri-Bijeel blokkban nincs gazdaságosan kitermelhető mennyiségű szénhidrogén, így az elmúlt időszakban a Mol tevékenysége a kutakat körülvevő munkaterület helyreállítására szorítkozott - írták.

A közlemény szerint a kurdisztáni regionális kormánnyal történt egyeztetést követően a Mol és a Gulf Keystone, mint szerződéses partnerek 2015. december 31-én aláírták a termelés megosztási szerződés felbontásáról és a mezőfelhagyásról szóló megállapodást.

A Mol-csoport ugyanakkor továbbra is elkötelezett, hogy maximalizálja az iraki kurdisztáni régióban megvalósított befektetéseinek értékét, többek között a Shaikan blokkban, amelynek bizonyított és feltételezett készlete 114 százalékkal, 299 millió hordóról 639 millió hordóra emelkedett - olvasható a honlapon.

Az olajipari vállalat az MTI megkeresésére közölte, hogy korábban már több cég is beszüntette a tevékenységét a kurdisztáni régióban.

Korábbi közlés szerint az Akri-Bijeel blokk területe 889 négyzetkilométer, s mintegy 50 kilométerre északra helyezkedik el Erbiltől, a kurd régió fővárosától. A Mol 80 százalékos részesedéssel operátora a blokknak, azaz a magyar cég irányítja a kutatásokat, míg a Gulf Keystone Petroleum-nak 20 százalékos a részesedése. A másik blokk, a Shaikan területe 283 négyzetkilométer, itt a Mol 20 százalékos részesedéssel rendelkezik, operátora a Gulf Keystone Petroleum.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Indiában pénteken kezdődött meg a világ legnagyobb általános választása, amelyen közel 1 milliárd választásra jogosult adhatja le a szavazatát. A rendkívüli méretek miatt ezt a szokásosnál sokkal hosszabb időkeretben bonyolítják le, összesen hat héten keresztül zajlik a voksolás, eredményekre csak júniusban lehet majd számítani. A döntés nem könnyű, ugyanis számos olyan tényező van, amely befolyásolhatja a választók döntését. Elemzésünkben összeszedjük, hogy mi motiválhatja most az indiai szavazókat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×