eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán

Mit csinálunk az adócsökkentésből származó többletjövedelemmel?

Az egykulcsos személyi jövedelemadó és a családi kedvezmények hatására keletkező többletjövedelmeket a legtöbben félre szeretnék tenni - közölte az OTP Bank a Gfk felmérése alapján.

A Gfk az OTP Bank megbízásából reprezentatív felmérést végzett a megtakarítási szokásokról, ennek egyik megállapítása szerint a minimum 500 ezer forint megtakarítással rendelkező megkérdezettek egy negyedének nőtt a január 1-jei adóváltozások révén a jövedelme.

A felmérés szerint a plusz bevételekből az érintettek 43 százaléka tesz félre többet, mint korábban.

A nagyobb jövedelemről beszámolók 76 százalékának 50 ezer forintnál kisebb mértékben, 24 százalékának pedig 50 ezer forintnál magasabb összeggel lett nagyobb a havi nettó bére.

A megkérdezettek közel fele azt a választ adta, hogy a magasabb bevételből többet tesz félre, mint korábban. A válaszadók 33 százaléka döntő részt feléli a többletkeresetet, jellemzően azok, akiknek 20 ezer forint alatti mértékben nőtt a jövedelmük, az ennél magasabb növekményből már rendszerint félre is tesznek a megkérdezettek.

A válaszadók csaknem negyede fordítja többletjövedelmét adósságainak rendezésére, és erről közel azonosan gondolkodik minden megkérdezett, a plusz jövedelem nagyságától függetlenül.

Nagyobb kiadásra fordítja a jövedelemtöbbletet az összes érintett 18 százaléka, ez a magasabb többletjövedelemmel rendelkezőkre jellemzőbb. Új hitel felvételére, és annak törlesztésére a megkérdezettek 4 százaléka fordítaná a növekményt, ez is a magasabb többletjövedelemmel rendelkezőkre jellemző inkább, 50 ezer forintos többblet felett 10 százalék jelölte meg ezt az opciót.

Kovács Antal, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a közlemény szerint kiemelte: a személyi jövedelemadó változások révén az öngondoskodás szerepe is felértékelődhet.

A Gfk kutatásai is azt mutatják, hogy az így jelentkező többletjövedelem felhasználásával kapcsolatban a megtakarítások növelését említették leggyakrabban a válaszadók.

"Ez azért is fontos, mert már kisebb összegű, havi 5-10 ezer forintos megtakarítással is sokat tehetünk jövőnk biztonságáért. Három év alatt például összegyűjthető egy 3 hónapos túlélést biztosító vésztartalék, 10 év alatt pedig 1,5-2 millió forintot is elérhet a megtakarított összeg" - tette hozzá Kovács Antal.

Címlapról ajánljuk
Minden bejelentés számít a gyermekek online bántalmazása elleni harcban

Minden bejelentés számít a gyermekek online bántalmazása elleni harcban

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé a gyermekek védelmét az online térben – mondta Varga Árpád, az NMHH gyermekvédelmi főosztályának elemzője.

Szuperhatalmak versengenek egymással azért, ami egyre keresettebb az egész világon

Rengetegféle chipet gyártanak világszerte, amelyek még inkább kompatibilisebbek azokkal a felhasználási területekkel, ahol félvezetőket használnak – mondta az InfoRádióban a chipek jelentőségéről és egyre hangsúlyosabb szerepéről elemzést író Tasnádi Zsombor. Arról is beszélt, hogy a legmodernebb chipeket a hadiipar is beveti, rakétarendszerek vezérléséhez használják.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×