Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Legalább másfél hétig marad a kemény hideg

A hét második felében még hidegebb lesz éjszakánként, mint most, sőt jövő héten sem remélhetünk jelentősebb enyhülést az időjárásban - mondta az InfoRádió által megkérdezett meteorológus. Vadász Vilmos közölte: kisebb havazás is várható, de erős szélre nem számítanak.

Még jó ideig marad a hideg idő, szélsőséges időre azonban nem kell számítani - mondta el az InfoRádióban az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa. Ebben az időszakban egyébként a leghidegebbet 1985-ben Romhányban mértek, ahol január 8-án -26,5 fok volt.

Ilyen hidegre tehát nem kell számítani, de arra sem, hogy a napokban emelkedne a hőmérséklet. Ahogy Vadász Vilmos elmondta: a hét vége felé éjszakánként -15 fok alá hűlhet a levegő, de napközben sem megy fagypont fölé.

Jelenleg az ország észak-keleti részében szállingózik a hó, de itt sem kell 1-2 centisnél vastagabb hórétegre számítani.

Jó hír a kemény hideg mellett, hogy a szél nem lesz jelentős, így elviselhetőbb lesz az időjárás.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×