oktatás
Távoktatás közben, diákjai szeme láttára halt meg egy magyar tanárnő
A Bács-Kiskun megyei középiskola tanárát férje próbálta újraéleszteni, miközben egy osztály figyelte, mi történik.
Szerbia óvatosan nyitja az általános és középiskolákat
A diákok egy hétig a tantermekben tanulnak, egy hétig pedig virtuális oktatásban vesznek részt.
A Z generáció is jócskán megsínyli a járványt
A pandémia elsősorban a munkaerőpiaci- és tanulmányi esélyeiket, mint sem az egészségüket veszélyezteti – hívta föl a figyelmet az InfoRádiónak az ifjúsági és generációs szakértő.
Újabb hátraarc: marad a távoktatás Szlovákiában
Szlovákiában nagyon súlyos a járványhelyzet, ezért a szakértőkkel átértékeltük az eredeti tervet, és egyetértettünk abban, hogy egy ideig még minden marad a régiben – mondta Branislav Gröhling, az oktatási tárca vezetője.
Reagált a kormány a felvetésre, hogy legyen általános online oktatás
Maruzsa Zoltán államtitkár szerint a digitális munkarend hatékonysága "jelentősen életkorfüggő".
Horváth Péter: nem merészség azt jósolni, hogy még kevesebb tanár lesz
Az elmúlt húsz évben egyszer sem volt olyan alacsony a főállású pedagógusok száma, mint most – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal oktatási adataiból. A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke úgy véli, hogy a 2013-ban megalkotott életpályamodell nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.
Kimaradtak a digitális oktatásból, de leküzdötték a hátrányt
Sikeresen zárult az év végén a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet és az E.ON Hungária Csoport közös programja, amelynek célja a digitális oktatásból tavasszal kimaradt gyerekek felzárkóztatása volt. A csaknem fél éven át tartó Kapaszkodó 2.0 programsorozat különböző állomásain több száz gyerek vett részt, és a megszerzett tapasztalatok alapján a segélyszervezet szakértői egy új oktatási módszertant dolgoztak ki. A gyerekek fejlesztését nyári táborokban kezdték, az őszi–téli időszakban tanulóműhelyekben folytatták, a felzárkóztatást élménynapok egészítették ki.
Nem indul a jövőben tanítóképzés Kecskeméten
Több évtized után megszűnt a tanítóképzés Kecskeméten, miután a református egyház tavaly átvette a helyi Neumann János Egyetem (korábban Kecskeméti Főiskola) Pedagógusképző Karát, ami így a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) szervezetébe olvadt.
Kemény követelésekkel állt elő a PDSZ a tanítás újrakezdése előtt
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a tanárok minél gyorsabb beoltását és a digitális munkarend bevezetését követeli a kormánytól.
Brexit: aki nem rendezi a státuszát, könnyen szembetalálhatja magát a hatóságokkal
A brexitet rendező megállapodás értelmében nehezebb lesz a munkavállalás az Egyesült Királyságban a magyarok számára. A jövőben egy olyan pontrendszernek kell megfelelniük, amiben előnyt jelent a magasabb szakképzettség és a nyelvtudás. A jövőben nehezebb lesz bekerülni a brit egyetemekre is.
Kásler Miklós évértékelője: 70 éves lemaradást kellett behozni – videó
Sikeresnek értékelte az Emberi Erőforrások Minisztériumának 2020-as munkáját a miniszter.
A törvényszéki döntés után megszólalt az SZFE vezetése is
A Fővárosi Törvényszék szerdán jogvédelmet rendelt el a hallgatók számára, amit úgy értelmeztek, hogy nem lehet érvényteleníteni az SZFE-hallgatók félévét. A vezetőség másként látja a helyzetet és új oktatásszervezést javasolt.
Új részleteket jelentettek be az OPNI-ingatlan sorsáról
A 13 éve üresen álló "Lipót" későbbi hasznosításáról a terület országgyűlési képviselőjeként beszélt a pénzügyminiszter.
Újabb hosszabbításokról döntött a kormány a járvány elleni védekezésben
A kormány meghosszabbítja az ingyenes parkolást és a digitális oktatásban résztvevőknek szóló ingyenes internetszolgáltatást – jelentette be Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Facebook-oldalán.
Maruzsa Zoltán: a vártnál kevesebb pedagógus vett részt a tesztelésben
Nem tartja jó ötletnek Maruzsa Zoltán, hogy pedagógusnak készülő egyetemi hallgatókat is bevonjanak a karanténba került tanárok pótlására.
Százszázalékos táppénz jár a covidos tanároknak, de...
Aki tünetmentesen képes otthoni tanításra, fizetésként jut pénzéhez, aki viszont beteg, arról meg kell állapítani, hol kapta el a vírust.
Szakértő: lennének kiutak Magyarország számára a középfejlettségi csapdából
Magyarország még nem érte el a közepes jövedelmi országok fejlettségi szintjét, de több más mellett az innovációs képesség javításával és az oktatás modernizálásával már most tenni kell azért, hogy később ne ragadjon benne az ország a közepes jövedelmi csapdában. Ez akkor alakul ki, ha az egy főre jutó átlagjövedelem már elér egy bizonyos szintet, de ezt követően már stagnál a termelékenység és a jövedelem növekedése. A témáról a Magyar Közgazdasági Társaság szervezett online konferenciát.
Óriási kihívás a tanároknak a hibrid oktatás
Bár sokan már rutinosabbak, még most is rengeteg a kérdés azzal kapcsolatban, hogyan lehet a lehető legjobban kiaknázni a táv- vagy hibrid oktatásban rejlő lehetőségeket – mondta az InfoRádiónak a Telenor HiperSuli programjának szakmai vezetője.
Afganisztánban kötelezően mecsetbe küldenék tanulni a kisiskolásokat
A bejelentés széles körű felháborodást váltott ki, mivel sokan úgy gondolják, hogy a lépés a szélsőségeknek kedvezhet az országban.
Ebben más az őszi digitális oktatás, mint a tavaszi volt
Sok-sok tapasztalat gyűlik össze a hagyományostól eltérő oktatásszervezésben, ezeket pedig most a HiperSuli program szakemberei időről időre össze is öntik. Így állunk most.