Infostart.hu
eur:
382.75
usd:
328.1
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Getty Images/ Oscar Wong

Egy kamasz volt a 46 iskolát érintő bombariadó "gazdája"

Elfogták a rendőrök. Levelet írt az érintett iskoláknak. A fiú teljes körű beismerő vallomást tett.

Egy 15 éves fiút fogtak el a héten történt, 46 iskolát érintő bombafenyegetés ügyében való nyomozás során pénteken - közölte Kész-Varga Mónika rendőr alezredes, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szóvivője.

Kész-Varga Mónika szombati budapesti sajtótájékoztatóján a "tegnapelőtti, iskolákat érintő bombafenyegetésekkel kapcsolatos nyomozásról" elmondta, a KR NNI Kiberbűnözés Elleni Főosztályán indult büntetőeljárás terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett megalapozott gyanúja miatt. Összesen 46 budapesti és vidéki oktatási intézmény kapta meg ugyanazt a robbantással fenyegető levelet - idézte fel.

Hozzátette, a szakértők azonosították a levelek feladóját, egy 15 éves fiút, aki Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, egy kis településen él. A KR NNI kiberbűnözés elleni nyomozói, valamint a miskolci egysége közösen január 31-én elfogta az elkövetőt, aki elmondása szerint nem csodálkozott azon, hogy a rendőrök megjelentek nála. A nyomozók és a bűnügyi szakemberek a terhelt lakóhelyén, egy családi házban kutatást hajtottak végre, ennek során lefoglalták elektronikai eszközeit, valamint adatmentéseket végeztek - részletezte a szóvivő.

A fiatalembert az előállítását követően gyanúsítottként hallgatták ki terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett megalapozott gyanúja miatt, majd bűnügyi őrizetbe vették. A gyanúsított teljeskörű beismerő vallomást tett, elmondta, hogy célja a fenyegetés volt, félelmet akart kelteni a diákokban, azt akarta, hogy rémüljenek meg és fussanak el az iskolákból - tette hozzá Kész-Varga Mónika.

Azt is elmondta, hogy a fiú az oktatási intézményeket találomra választotta ki, bár ezek között szerepelt az a szakképző iskola is, ahová járt. Azt már két hónapja nem látogatja, elmondása szerint már elege volt belőle, és nem akart tovább tanulni.

Az általa elküldött e-mail teljesen megegyezett a január 23-án közel háromszáz oktatási intézménybe érkezett levél tartalmával, tehát kimásolta és úgy küldte el a levél szövegét a gyanúsított - mutatott rá Kész-Varga Mónika.

Hangsúlyozta, hogy a rendőrség minden ilyen fenyegetést komolyan vesz, kiemelten kezel, és határozottan fellép a bűncselekmények felderítése és megakadályozása érdekében. Aki ilyet tesz, annak tisztában kell lennie azzal, hogy amit csinál, az büntetendő, és vállalnia kell tettéért a felelősséget - fogalmazott a szóvivő.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×