Infostart.hu
eur:
355.11
usd:
307.35
bux:
133142.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Nyitókép: Unsplash

Vasárnap jön a havazás - állítják a meteorológusok

Vasárnap az ország északi, északkeleti részében, az Északi-középhegység nyugati felében akár több centiméteres hóréteg is kialakulhat - közölte a HungaroMet Zrt.

Az előrejelzés szerint vasárnap a déli óráktól csapadékzóna éri el a Kárpát-medencét, az ország délnyugati felén zömmel eső várható, de északkelet felé haladva egyre nő az esélye a havas esőnek, havazásnak. Az északi, északkeleti részeken, az Északi-középhegység nyugati felében akár több centiméteres hóréteg is kialakulhat. A hőmérséklet nagyrészt kevéssel fagypont felett alakul.

Hétfőn többfelé kell számítani vegyes csapadékra, a déli tájakon előfordulhat havazás is. Szenteste napján, kedden "visszapörög" kelet felől a mediterrán ciklon csapadékzónája, az enyhébb léghullámok hatására egyre inkább halmazállapotot vált a csapadék, és

a kezdeti havazást egyre inkább havas eső, eső válthatja fel, a pozitív hőmérséklet miatt pedig olvadni fog a hó.

Karácsony első napján, szerdán szárazabb léghullámok érkeznek és csökken a csapadékhajlam.

Címlapról ajánljuk
Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Nemcsak a fizikai infrastruktúra kialakítása okoz gondokat több uniós tagországnak, hanem a jogi átültetés kapcsán is jelentkeznek bizonyos gondok – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója az Európai Unió Migrációs és Menekültügyi Paktumáról. Marsai Viktor figyelmeztetett: ha a magyar kormány nem lesz hajlandó végrehajtani a paktum kötelezően előírt intézkedéseit, akkor a napi egymillió eurós bírság továbbra is „ketyegni fog”, sőt akár még kötelezettségszegési eljárás is indulhat Magyarországgal szemben.

„Három hét alatt” – Elkészült az uniós pénzek érkezését lehetővé tévő törvényhegy

Történelmi jelentőségű törvénycsomag az Országgyűlésben – jelentette be Magyar Péter kedd este a Facebook-oldalán közzétett videóban annak kapcsán, a kormány benyújtotta az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×