Infostart.hu
eur:
355.53
usd:
312.48
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Electric Vehicle is changing in street.
Nyitókép: nrqemi/Getty Images

Villanyautóra váltanak a rendőrök

Tíz darab, BMW iX3 típusú elektromos autóval bővült a rendőrségi járműpark - tudatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK).

A járművek beszerzéshez szükséges forrásokat az Energiaügyi Minisztérium biztosította a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével, hozzájárulva ezzel a rendőrségi flotta károsanyag- és üvegházhatásúgáz-kibocsátásának csökkentéséhez.

Az új, gyors, de egyben zajtalan autók nagy szolgálatot tesznek majd a rendőrségi feladatok ellátásában, üzemeltetési költségeik is kedvezőek - idézték Kuczik János Zoltán országos rendőrfőkapitány-helyettest. Hangsúlyozták, hogy a rendőrség alapvetően hagyományos meghajtású autókat használ,

de elkötelezett amellett is, hogy lépést tartson a modern technológiai fejlődéssel, és egyben támogassa a zöldebb, fenntarthatóbb jövőt.

Weingartner Balázs, a HUMDA igazgatósági elnöke az átadáson azt mondta, hogy "kiemelkedő szemléletformáló hatással bír a tisztán elektromos autók megjelenése a rendvédelemben" - írta az ORFK.

Gombos Zoltán, a BMW Group Magyarország ügyvezető igazgatója az ORFK tájékoztatása szerint arra emlékeztetett, hogy a cég járművei húsz éve jelen vannak a rendőrség életében, több mint kétszáz rendőr motorkerékpár teljesített vagy teljesít jelenleg is szolgálatot az utakon.

A rendőrség ismertetése szerint a tíz új járműből a Budapesti Rendőr-főkapitánysághoz kettő, a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központhoz, a Jász-Nagykun-Szolnok, a Somogy, a Fejér, a Zala, a Pest, a Veszprém és a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányságokhoz pedig egy-egy "rendőri felszereltségű" autó kerül. Megjegyezték, hogy a járművek elosztásánál földrajzi és turisztikai szempontokat is figyelembe vettek.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, és a védett üzemanyagárat is eltörölték

Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, és a védett üzemanyagárat is eltörölték

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×