Infostart.hu
eur:
379.76
usd:
324.69
bux:
126534.75
2026. március 3. kedd Kornélia
Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke beszédet mond a bejegyzés alatt álló szervezet rendezvényén a Városligetben 2018. augusztus 20-án.
Nyitókép: Illyés Tibor

Közvetlen államfőválasztás - Beadta a Mi Hazánk az alkotmánymódosítási javaslatot

Nincs egyedül álláspontjával a Mi Hazánk az ellenzék padsoraiban.

A Mi Hazánk Alaptörvény-módosítást adott be a közvetlen köztársaságielnök-választás érdekében - közölte a párt szombaton.

"Pártkatonák kinevezése helyett választott köztársasági elnökre van szükség Magyarországon. A Mi Hazánk szerint egy közvetlen választott köztársasági elnök nagyobb konszenzust lenne képes teremteni, és jobban tudná képviselni a magyar emberek akaratát, így Alaptörvény-módosítás beadásával kezdeményezzük a nép általi államfőválasztást" - áll a párt frakciója által kiadott közlésben.

Korábban a Demokratikus Koalíció és a Momentum is e mellett kardoskodott, a többi párt részt vesz a parlament általi államfő-választási folyamatban, igaz, a Párbeszéd csak úgy állított jelöltet, ha azt - Kaltenbach Jenőt - sikerül a nép általi folyamatban államfővé választani. Erről bővebben itt írtunk.

Novák Katalin egy héttel ezelőtti államfői lemondása a kegyelmi ügy miatt állt elő; a bicskei gyermekotthon igazgatóhelyettesének adott köztársasági elnöki kegyelmet Balog Zoltán vezető református püspök tanácsára. Az igazgatóhelyettes pedofília-bűncselekményben volt elítélt bűnsegéd.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×