Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
327.83
bux:
108922.07
2025. december 8. hétfő Mária
Nyitókép: Magyar Közút/Instagram

A Közút négy munkagépébe szaladtak bele a napokban – galéria

Folyamatosan dolgoznak a gépeik több száz millió négyzetméteren az utak mentén.

Múlt kedden az 51-es főúton Solt térségében, másnap Szabadszállás környékén, csütörtökön Zalaapátinál, míg szombaton a fonyódi mérnökség szakaszán, az M7-es autópálya leállósávján érte baleset kollégáikat, amikor egy kamion a külső sávból nekiment a kaszálást végző Unimognak – írja közösségi oldalán a Magyar Közút.

Tájékoztatásuk szerint a belsetek többségében nem voltak sérültek, munkatársaik minden alkalommal megúszták ép bőrrel. De több esetben nemcsak a közútkezelő munkagépeiben, hanem a balesetet okozó járművekben is jeelntős kár keletkezett.

A fentiek miatt a Magyar Közút ismételten kéri az autósokat, hogy mindig az útra, a vezetésre és a forgalomra koncentráljanak utazás során, figyelve az előjelzéseket és a nagy, narancssárga, rengeteg fényjelző eszközzel és táblával felszerelt munkagépeikre.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az autós szigorításokról: a kényszerítő eszközök alkalmazását nem lehet kifogásolni, ha nem lépik túl a határokat

Szakértő az autós szigorításokról: a kényszerítő eszközök alkalmazását nem lehet kifogásolni, ha nem lépik túl a határokat

Az államtitkár szerint a közúti közlekedési törvény módosításával egyszerűbbé válik a közlekedést zavaró és a biztonságot veszélyeztető járművek elszállíttatása, továbbá jóval hatékonyabbá válhat a közúti ellenőrzés is. A Magyar Autóklub Jogi és Érdekvédelmi Bizottságának elnöke az InfoRádióban elmondta: a kényszerítés módja és szigorúsága leginkább attól függhet majd, hogy az adott személy mennyire áll ellen a rendőri intézkedésnek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Nagyon felpörgött az orosz előrenyomulás, Trump kihátrálhat az ukrajnai háborúból – Háborús híreink hétfőn

Nagyon felpörgött az orosz előrenyomulás, Trump kihátrálhat az ukrajnai háborúból – Háborús híreink hétfőn

Oroszország novemberben mintegy 320 négyzetkilométerrel növelte az általa ellenőrzött ukrán területek nagyságát, ami a háború kezdete óta az egyik leggyorsabb előrenyomulásnak számít. Az ukrán DeepState szerint ez körülbelül kétszerese az októberi területszerzésnek. Donald Trump amerikai elnök fia, Donald Trump Jr. szerint apja akár ki is hátrálhat az ukrajnai háborúból, amely szerinte nincs ott az Egyesült Államok számára legfontosabb tíz dolog között. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×