Infostart.hu
eur:
387.04
usd:
331.95
bux:
117385.41
2026. január 13. kedd Veronika
Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter az otthonfelújítási támogatások utalásáról tartott sajtótájékoztatón az Emberi Erőforrások Minisztériumában 2021. február 9-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Növekszik a csecsemőgondozási díj összege

Novák Katalin foglalta össze a júliustól érvényes változásokat.

Csütörtöktől a bruttó fizetés száz százalékára emelkedik a csecsemőgondozási díj (csed) összege, amely után csak személyi jövedelemadót kell fizetni, járulékot nem - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter a Facebook-oldalán.

Novák Katalin a videóban kiemelte: ennek köszönhetően azok a dolgozó nők, akik gyermeket vállalnak, a szülést követő első fél évben több pénzt kapnak majd csecsemőgondozási díjként, mint korábban a fizetésük volt.

Ez azt jelenti, hogy akik munka mellett gyermeket vállalnak, még jobban járnak a jövőben - mondta a miniszter.

A bejegyzés szerint azoknak is magasabb összeg jár, akik korábban szültek, és csedet kapnak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×