Infostart.hu
eur:
377.93
usd:
319.54
bux:
130030.34
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Egy lakó a tűzhely gázrózsáját gyújtja meg budapesti lakásában.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Csalókra figyelmeztet a Tigáz

Az utóbbi időben újra a Tigáz Zrt. nevével visszaélve próbálják csalók meglopni a társaság ügyfeleit - hívta fel a figyelmet a társaság.

Ilyen esetekben a bűnözők a Tigáz Zrt. megbízottjainak adva ki magukat, gázmérőóra-csere címén próbálnak pénzt beszedni, valamint adategyeztetés címén személyes adatokat kicsalni az ügyfelektől.

A Tigáz Zrt. a közleményben felhívja ügyfelei figyelmét, hogy a társaság munkatársai, valamint megbízott külső vállalkozói nem végeznek ilyen tevékenységet, és semmilyen körülmények között nem jogosultak készpénz helyszíni kifizetését kérni az ügyfelektől. A társaság a be- és kifizetéseket kizárólag folyószámláról történő utalással vagy postai úton kiküldött csekken bonyolítja le. A lejárt hitelességű gázmérő órák cseréje ingyenes, amelyet kizárólag a cég munkatársai végeznek előre egyeztett időpontban.

A közleményben kiemelték, hogy a Tigáz munkatársai minden esetben arcképes, a vállalat arculati elemeit tartalmazó igazolvánnyal rendelkeznek, a megbízott vállalkozók részére pedig az arcképes igazolvány mellett hivatalos megbízó levelet állít ki a társaság. Az ügyfelek felkeresésekor az adott munkával megbízottak első lépése, hogy ezekkel a dokumentumokkal igazolják magukat. A társaság arra kéri ügyfeleit, hogy csak olyan személyeket engedjenek a Tigáz nevében eljárni, munkát végezni, akik személyazonosságukat a fentiek szerint igazolták.

A cég munkatársai és megbízottai jellemzően műszaki átvétel, mérő és házi nyomásszabályozó felszerelése, hitelesítési mérő- és házi nyomásszabályozó cseréje, fogyasztási hely kikapcsolása, visszakapcsolása, mérőhely ellenőrzés és mérőhely leolvasás, valamint hibaelhárítás miatt kereshetik fel az ügyfeleket személyesen az otthonukban.

A társaság kéri ügyfeleit, hogy kellő körültekintéssel járjanak el és ne hagyják magukat megtéveszteni. Ha a Tigáz nevében munkát végezni kívánó személy nem igazolja magát a fentieknek megfelelően, ne engedjék be a felhasználási helyre. Amennyiben visszaéléseket tapasztalnak, forduljanak a területileg illetékes rendőri szervekhez, valamint jelezzék a cég ügyfélszolgálatán a 06 (80) 180-380 telefonszámon.

Címlapról ajánljuk

Figyelmeztetnek a kutatók: vannak ételek, amelyek olyan veszélyesek, mint a dohányzás

Jobban hasonlítanak a dohányzásra az ultrafeldolgozott élelmiszereknek, mint a gyümölcsökre vagy a zöldségekre – állapították meg amerikai kutatók egy friss tanulmányban. Neves amerikai egyetemek szakemberek szerint ezeket is úgy tervezték, hogy függőséget alakítsanak ki, ezért jóval szigorúbb szabályozásra lenne esetükben szükség.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Megugrott a magyar multimilliomosok vagyona, mutatjuk, mibe fektetnek

Megugrott a magyar multimilliomosok vagyona, mutatjuk, mibe fektetnek

A vámháborús tőzsdei turbulencia és az erősödő forint mellett is ellenállónak bizonyult a magyar privátbanki vagyon tavaly: a Portfolio friss privátbanki felmérése szerint december végén a magyar gazdagok számláin lévő összeg megközelítette a 13 000 milliárd forintot. A legnagyobb vagyont továbbra is az OTP Private Banking kezeli, a legnagyobbat a Hold és az Equilor vagyona nőtt, az egy privátbanki számlára eső vagyon mára több mint 200 millió forintra duzzadt. A teljes szektor több mint 63 ezer számlát kezel, ami 2,4%-os éves növekedés, miközben beszédes adat, hogy a piaci koncentráció csökken, vagyis a kisebb szolgáltatók jelenléte egyre erősebb a magyar piacon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×