Infostart.hu
eur:
386.18
usd:
332.44
bux:
121925.28
2026. március 4. szerda Kázmér

Le kellett zárni az M6-ost

Átszakította egy kamion a szalagkorlátot az M6-os és az M60-as autópálya találkozásánál hétfőn kora délután.

Az utat lezárták, a forgalmat alsóbbrendű utakra terelik - közölte a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

Sárkány Sándor elmondta: egy Mohácsról Pécs felé haladó kamion szakította át a szalagkorlátot az M60-as autópálya 2-es kilométerénél, a sztráda és az M6-os autópálya találkozása közelében, Babarc térségében.

A jármű az autópálya másik oldalára csapódott át, így mindkét oldalon forgalmi akadály alakult ki. A balesetben senki nem sérült meg.

Frissítés, 14:40: Az M6-os autópálya felé vezető oldalon áll a forgalom, Bóly csomópontnál a forgalmat kiterelik. Pécs irányába a belső sávot lezárták - olvasható az Útinform oldalán - friss infók itt.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Olyan AI-asszisztenst fejlesztett egy magyar startup, amely a nagy modelleket is megveri a szakterületén

Olyan AI-asszisztenst fejlesztett egy magyar startup, amely a nagy modelleket is megveri a szakterületén

Adózási–számlázási–könyvelési kérdésekre optimalizált AI-asszisztenst fejlesztett egy magyar startup: a Phantic forrás-alapú rendszere több szinten szűri a hallucinációt, és képes megverni az általános célú nagy modelleket a szakterületén. "Egy belső, 5 000 kérdést tartalmazó mérésben az asszisztens 97,8%-os pontosságot ért el, míg egy általános célú modell ugyanebben a keretben 56,6%-ot. Az AccountIQ AI motorja nem kész válaszokat tanul meg, hanem azt, hogyan találja meg egy adott kérdésre a megoldást – úgy, ahogyan egy szakértő is tenné" - mondja Máté Márk, a Phantic társ-alapítója és vezérigazgatója, aki március 18-ai AI in Business rendezvényünkön előadást tart a témában. A startup jelenleg befeketetőket keres, külföldi és hazai terjeszkedést tervez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×