Infostart.hu
eur:
364.08
usd:
319.13
bux:
143162.92
2026. július 22. szerda Magdolna
Nyitókép: Pixabay.com

Üzent az éjszaka közlekedőknek a Máltai Szeretetszolgálat

Arra kérik a kijárási tilalom idején este nyolc óra után munkából hazatérőket vagy kutyát sétáltatókat, hogy figyeljenek oda a hajléktalanokra.

A karitatív szervezet közleményében azt kérte, ha bárki földön fekvő, átázott ruhájú embert lát, hívja a diszpécserszolgálatot; Budapesten a +36 1/338-4186-os számot - vagy a 112-es segélyhívót.

Arra hívták fel a figyelmet, hogy lehűlés és tartós fagy várható, és a hajléktalanok egy része a kijárási tilalom idején is a szabadban tölti az éjszakát annak ellenére, hogy a szeretetszolgálat utcai gondozói és a krízisautó szociális munkásai mindenkit igyekeznek arra rávenni, hogy menjenek fűtött intézménybe.

Azt írták, hogy az utcán, parkokban, kapualjakban éjszakázó emberek - akikről a kijárási tilalom miatt kevesebb információval rendelkeznek - a csapadékos időben - vizes ruhában és átázott cipőben - gyorsabban kihűlhetnek, vagy kaphatnak súlyos betegségeket.

A karitatív szervezet az egyedül élő idős emberekre is nagyobb odafigyelést kér a környezetükben élőktől.

Címlapról ajánljuk
Lemond a legfőbb ügyész

Lemond a legfőbb ügyész

Közleményt adott ki Nagy Gábor Bálint szerda kora délután, ebben nyilkatozott az okokról. Augusztus 25-ével távozik hivatalából.

Karácsony Gergely: kész az M3-as metró hosszabbítási terve

Az ország legnagyobb forgalmú közlekedési vonala, a 3-as metró Káposztásmegyerig történő meghosszabbítására vonatkozó tervek készen állnak – közölte Karácsony Gergely főpolgármester, reagálva Magyar Péter kormányfő és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter közös sajtótájékoztatóján elhangzottakra.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Olajra lépett a forint

Olajra lépett a forint

Az MNB kamatcsökkentését követően továbbra is 360 forint felett mozog az euró árfolyama. A magyar deviza gyengülése mögött főként az iráni háború újabb eszkalációja és az olajárak újbóli emelkedése, a dollár erősödése és az MNB iránymutatása állhat. Az emelkedő olajárak és az amerikai állampapírhozamok növekedése által támogatott dollár eközben négy évtizedes mélypontra taszította a japán jent, így a piac feszülten figyeli a lehetséges japán devizapiaci intervenciót.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 22. 14:01
×
×