Infostart.hu
eur:
385.46
usd:
328.12
bux:
109761.83
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Nyitókép: Pixabay

Ingyenes álláskeresési oldal indult

A kormány a munkát keresők és a vállalkozások közötti kapcsolatok erősítése érdekében kedden elindítja a karrierm.hu oldalt - jelentette be Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleménye szerint az államtitkár közölte, hogy a felhasználóbarát felületet díjmentesen használhatják a cégek és leendő munkavállalóik. A munkaerő-közvetítést, a toborzás-kiválasztás folyamatát támogató KarrierM állásportál hozzájárul a munkaalapú társadalom kiépítésében, a foglalkoztatás bővítésében elért eredmények megvédéséhez - írták.

A weboldal a belföldi vállalkozások és intézmények számára professzionális keretek között teszi lehetővé az üres álláshelyek meghirdetését, az alkalmas jelöltek előszűrését és megszólítását. A teljes munkaerő-közvetítési folyamat szakmai támogatását szolgáló portálon már az induláskor több mint kétszáz állásajánlatot érhetnek el a munkát keresők, pályaváltást tervezők.

Bodó Sándor hangsúlyozta, hogy a piaci alapú állásportálokkal ellentétben a KarrierM oldal használata minden érdeklődő számára díjmentes. A könnyen áttekinthető felépítésű portál személyes tanácsadással és call center támogatással áll ügyfelei rendelkezésére. Legfőbb erőssége, hogy a munkaadó által megjelölt elvárások, az állás betöltéséhez szükséges kompetenciák alapján automatikus előszűrést végez, ezzel nagyban megkönnyítve az álláskeresők dolgát is.

Az állásportál munkatársai minden esetben ellenőrzik a feltöltött álláskeresői, munkaadói profilokat és az állásajánlatokat,

ami garanciát jelent arra, hogy csak valós hirdetések, létező cégek és személyek szerepeljenek az oldalon. A megvalósítás során az alapvető jellemzőkön (például iskolai végzettség, keresett munkakör) túl a szakmai és kulcskompetenciákat is hangsúlyosan vették figyelembe, így a felület szélesebb körben segítheti az álláskeresők és munkaadók egymásra találását.

A KarrierM szolgáltatásait android és iOS alkalmazásokon keresztül is elérhetik a felhasználók. A projektet az OFA Nonprofit Kft. működteti - olvasható az ITM közleményében.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Vegyesen zárt Amerika

Vegyesen zárt Amerika

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×