eur:
409.73
usd:
389.21
bux:
79096.82
2024. november 20. szerda Jolán
Aerial view Sunrise Scene of Budapest with Hungarian parliament building in Hungary
Nyitókép: Ratnakorn Piyasirisorost/Getty Images

Szünetre megy a választásokig a törvényhozás

Majdnem egyhónapos extra szünetet iktatnak be a tavaszi ülésszakba május 13-a után.

Véglegesítette az Országgyűlés jövő heti, kétnapos ülésének napirendjét csütörtökön a házbizottság, ahol a hvg.hu információi szerint az is kiderült: a Fidesz-frakció javaslatára eltörölnek a tavaszi ülésszakból nyolc ülésnapot, így május 13-a után majdnem egy teljes hónapra szünetel a törvényhozás. Ez

a szünet egybeesik a június 9-i választások előtt egyhónapos kampányhajrával, és majd csak a választások másnapján, június 10-én jönnek össze újra a képviselők.

A rendkívüli szünet a tavaszi ülésszak korábban elfogadott munkarendjéből nyolc ülésnapot érint – május 14-15-16-17 és 21, valamint június 3-4-5 –, és a kormánypártok szerint ezekre a plenáris ülésnapokra azért nincs szükség, mert úgyse nyújtják most be a jövő évi költségvetés tervezetét, így nincs is mit tárgyalni.

Azt, hogy idén elmarad a szokás szerint tavaszra–nyár elejére eső következő évi büdzsétervezés, április 11-én jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. Az ok: a kormány megvárja a 2025-ös költségvetés elkészítésével az őszi amerikai választást.

A házbizottság csütörtöki ülésén véglegesített jövő heti ülésterv szerint hétfőn és kedden ül össze a törvényhozás. Hétfőn 17 törvénynél tartják meg a bizottsági jelentések vitáját, illetve az összegző módosító javaslatok vitáját, kedden pedig összegző módosító javaslatok vitái, illetve zárószavazások lesznek 19 jogszabálynál – teszi hozzá a lap.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

A nukleáris doktrína módosítása inkább csak a stratégiai kommunikáció része az orosz vezetés részéről, az eszkaláció most nem tűnik valószínűnek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézetének egyetemi docense. Hozzátette: ha a helyzet nukleáris konfliktussá fokozódna, abba belebukna a Putyin-rendszer, márpedig az orosz elnök abban érdekelt, hogy a jelenlegi rezsim minél tovább hatalmon maradhasson.

Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett

A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24 csoport alapító tulajdonosa
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×