Infostart.hu
eur:
377.45
usd:
318.36
bux:
124389.48
2026. február 16. hétfő Julianna, Lilla

Õt indítja az LMP Veszprémben

Gerstmár Ferenc, az LMP helyi önkormányzati képviselője a párt jelöltje a február 22-i veszprémi időközi országgyűlési választáson - jelentette be az LMP társelnöke pénteken a városban.

Schiffer András közölte: Gerstmár Ferenc személyében az LMP helyi civilt indít, aki pontosan ismeri a helyi közösségek problémáit.

Gerstmár Ferenc második ciklusát kezdte meg a veszprémi városi képviselő-testületben, országosan pedig az LMP önkormányzati és rendészeti szakszóvivőjeként tevékenykedik - mondta a jelöltet bemutatva a párt társelnöke.

Schiffer András emlékeztetett: novemberben - az LMP történetében először - jelezték a többi ellenzéki pártnak, hogy ha van egy valamennyi veszprémi ellenzéki párt szavazói számára elfogadható független jelölt, hajlandóak támogatni.

Kiemelte, Török Gábor politológus, ha elindul, ilyen jelölt lehetett volna, de csodálkoztak azon, hogy a "kormányt nem váltó összefogás pártjai Gyurcsány Ferenc füttyszavára felsorakoztak egy szabadpiaci fundamentalista jelölt mögé".

Miután közölték, hogy Kész Zoltán számukra nem elfogadható, megkeresték Józsa László helyi kötődésű közgazdászt, de egyetlen ellenzéki párt sem jelezte, hogy őt közös jelöltként elfogadná - tette hozzá.

Az LMP társelnöke szerint "nem az a kérdés valójában a kormányt nem váltó összefogás pártjai számára, hogy megtörik-e a kétharmadot. Valójában a történet arról szól, hogy a kormánynemváltó összefogáson belül kié lesz a dominancia a következő években".

Céljairól szólva Gerstmár Ferenc kiemelte: meg kell állítani a tömeges elszegényedést, az elvándorlást. Hangsúlyozta: a válságból az oktatás fejlesztése, a kisvállalkozások támogatása vezetne ki, nem pedig a megszorítások. A jelölt szerint felelős politikára van szükség, mely hosszú távon nyújt alternatívát a kétharmaddal szemben.

A pénteki bejelentésen jelen volt Józsa László is, aki szerint Gerstmár Ferenc alkalmas arra, hogy a várost képviselje az elkövetkező időszakban a parlamentben.

A február 22-i időközi országgyűlési képviselő-választáson Veszprém megye 1-es számú egyéni választókerületében az európai uniós biztossá kinevezett Navracsics Tibor helyére választanak képviselőt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor és Marco Rubio is a magyar–amerikai kapcsolatok aranykoráról beszélt a közös sajtótájékoztatón

„Donald Trump támogatja Önt és a magyarokat, bármilyen helyzetben, nagyon szívesen segítséget nyújtunk, ha pénzügyekről is van szó. A novemberi látogatáson felfüggesztettük a szankciókat az orosz energia ügyeiben, mivel támogatjuk az Ön erőfeszítéseit. Az Egyesült Államok elismeri Orbán Viktor erőfeszítéseit a béke ügyében is” – mondta Marco Rubio amerikai külügyminiszter az Orbán Viktorral közös sajtótájékoztatóján a Karmelita kolostorban.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×