Infostart.hu
eur:
384.91
usd:
331.79
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Milyen katonának tartja magát Orbán Viktor?

A miniszterelnök mielőtt konfliktust vállal nemzetközi téren, beazonosítja, mi a magyarok érdeke. Orbán Viktor az InfoRádió Aréna című műsorában úgy fogalmazott, a filozófiája katonai természetű: a jó katona nem azok ellen harcol, akikkel szemben áll, hanem azokért, akik mögötte vannak.

A munkámban nem zavar meg, a lelki nyugalmamból nem billent ki és az önbizalmamat sem vágja vissza, ha azt látom, hogy néhány nagyobb állam vezetője összehúzza a szemöldökét vagy Brüsszel ráncolja a homlokát - fogalmazott Orbán Viktor az InfoRádió Aréna című műsorában.

"Mielőtt konfliktust vállalok a nemzetközi térben, pontosan beazonosítom, hogy mi a magyar emberek érdeke. Nem szeretem azokat a politikusokat, és magam sem szeretnék társulni közéjük vagy hozzájuk, akik a harcért harcolnak. Az én filozófiám katonai természetű, ami úgy hangzik, hogy a jó katona nem azok ellen harcol, akikkel szemben áll, hanem azokért, akik mögötte vannak. Én azokért harcolok, akik mögöttem vannak, ezért a fölösleges harcot mindig elkerülöm, viszont minden harcot vállalok, amely a mögöttem lévő emberek érdekét szolgálja" - emelte ki a kormányfő.

"Minden ügyet úgy lehet sikerre vinni, ha az ember szövetségeseket keres, talál és szövetségeket köt. A politika művészet is, ez már nem az a mélység, ahova az emberek a médián keresztül könnyen elláthatnak, hiszen itt személyes megbeszélések zajlanak, nem a nyilvánosság előtti egyezkedésekről van szó. De minden ügy mögé, amibe én belevágtam eddig a fejszémet, meggyőződésem szerint a magyar emberek érdekében, azokat a konfliktusokat előkészítettem, az esélyeket mérlegeltem, és szövetségeseket gyűjtöttem ahhoz, hogy sikerre tudjam vinni az adott ügyet" - mondta Orbán Viktor.

A teljes beszélgetést meghallgathatják este 7 után az Arénában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×