eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Nem tudni, miért nem lehet venni este BKV-jegyet

Több megállóban már nem lehet éjszaka közlekedési jegyet kapni a fővárosban. A Budapesti Közlekedési Központ szerint a BKV döntött erről, az okát egyelőre nem tudni.

Vizsgálat indul azért, hogy kiderüljön, a BKV miért döntött úgy, hogy egyes metróállomásokon megszűnik a pénztárak nyitvatartási idején túli jegyárusítás - közölte a Budapesti Közlekedési Központ.

A központ sajtóirodája arról írt, hogy a közlekedési vállalat mostani intézkedésről nem tudtak, és azzal nem értenek egyet. A vizsgálat eredményéről csak annak lezárása után adnak tájékoztatást. Kiemelték, hogy a BKV-nak egyeztetési kötelezettsége van a BKK-val a menetjegyek értékesítését érintő kérdésekben, mivel ezeket a feladatokat május elsejétől a központ veszi át.

Megkerestük a közlekedési vállalatot is, de egyelőre nem érkezett válasz a kérdéseinkre.

Korábban az Index arról írt, hogy az esti órákban már nem lehet jegyet venni a metróban sem a pénztáraknál, sem a forgalmi ügyeleteken. A BKV a metrókban nemrég megszüntette azt a lehetőséget, hogy késő este vagy hétvégén a forgalmi ügyeletestől is lehet jegyet venni. Jegyautomaták mindenhol vannak, de ezek gyakran nem működnek. A mozgólépcsők tetején viszont a késő esti órákig is ott vannak az ellenőrök, így aki korábban nem vett jegyet, nem tud utazni.

A BKK közleményében arról is írt, hogy a pénztári szolgáltatás alternatívájaként működő jegyautomaták jelenleg rosszak és megbízhatatlanul működnek. A központ májustól nagyszabású, többszáz darabos automata-beszerzést indít. A jelenleg papíralapú jegyeket árusító gépek beszerzésénél elvárás, hogy az elektronikus jegyrendszer bevezetése után is használhatók legyenek. Szintén feltétel, hogy a készpénzes mellett a bankkártyás fizetésre is alkalmasak legyenek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

A szenzor a könnyen megoldható beültetést követően folyamatosan adatokat szolgáltat arról, hogy pontosan mennyi glükóz van a szervezetben. Kis János Tibor diabetológus szakorvos az InfoRádióban elmondta: az ujjbegyes méréssel szemben az okostelefonnal összekapcsolható szenzor 1–5 percenként mér, és naponta 288–1440 eredményt mutat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×