Infostart.hu
eur:
379.44
usd:
319.58
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Copies of the FIFA 2021 soccer game, produced by Electronic Artists Inc., for the PlayStation 4 (PS4) console at a video games store in Paris, France, on Thursday, June 17, 2021. The reinstatement of Cyberpunk 2077 to the PlayStation store will help CD Projekt SA with the marketing of games series but may not make much of a difference for its bottom line until a new version of the futuristic role-playing game is ready, according to BOS Bank SA analyst Tomasz Rodak. Photographer: Cyril Marcilhacy/Bloomberg via Getty Images
Nyitókép: Cyril Marcilhacy/Bloomberg via Getty Images

Mégsem marad a gaming világ FIFA-sorozat nélkül

Váratlan fordulat.

Az Electronic Arts lassan harminc éve készíti a világ legismertebb focis játéksorozatát, mely 150 milliónál is nagyobb rajongói tábort tudhat magáénak. A kiadó nemrég viszont bejelentette, hogy vége szakad a FIFA-val való együttműködésüknek, vélhetően a piszkos anyagiak és a komoly licencviták miatt fogalmaz az Index, emlékezetve arra is, hogy idén érkezik a FIFA 23-om, aztán a jövő évtől az Electronic Arts új néven, EA Sports FC-ként folytatja 1993-ban megkezdett munkáját.

Minden jel tehát arra mutatott, hogy 2024-ben már senki sem fog „fifázgatni”, ám a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség ezt láthatóan másképp gondolja: a FIFA.com-on ugyanis megjelent egy bejegyzés, amiben az elnök, Gianni Infantino arról nyilatkozik, hogy a FIFA-videójátékok nem mennek sehova, a franchise folytatódik, csak éppen az EA helyett más fejlesztőket bíznak meg a további részekkel.

A közlemény szerint már a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság és a 2023-as női világbajnokság is kísérőjátékot kap. „Mindenkit biztosíthatok arról, hogy az egyetlen autentikus focis játék a FIFA marad, és a legjobb választás lesz a továbbiakban is mind a gamereknek, mind a labdarúgás szerelmeseinek” – olvasható többek között a FIFA.com-on.

A FIFA jelenleg is vezető játékkiadókkal, médiacégekkel, befektetőkkel tárgyal – a szövetség célja, hogy minél előbb elkezdjék előkészíteni a 2024-ben is érkező, következő nagy szimulációs focijátékukat. Joggal gondolhatjuk, hogy itt a FIFA 24-re gondolnak – jegyzi meg az Index.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×