Infostart.hu
eur:
385.72
usd:
331.2
bux:
116350.65
2026. január 9. péntek Marcell
Nyitókép: Facebbok/Rakonczay Expedíciók

Visszavonul az extrémsporttól az óceánt átevező Rakonczay Gábor

75 nap és több mint 5100 kilométer után érte el március 8-án Antigua partjait. A rekorder egyedül evezte át kenujával az Atlanti-óceánt.

Az extrémsportoló közösségi oldalán jelentette be, hogy élete második leghosszabb útján van túl, miután 2012-ben 77 nap alatt evezte át egy kenuval az Atlanti-óceánt.

"Ezzel lezártnak tekintem a 18 éve tartó extrémsport-pályámat, és az átélt tapasztalatok birtokában új szakaszába lép az életem" - írta Rakonczay Gábor, akinek az utolsó napokat a fáradtság mellett törött hüvelykujja, valamint az élelmiszerraktárának kiürülése is megnehezítette.

Rakonczay Gábor 2024 novemberében jelentette be, hogy élete utolsó expedíciójára indul, célja az volt, hogy 65 nap alatt evezze át az Atlanti-óceánt. Az eredeti terv szerint december 16-án indult volna el a Kanári-szigetekről Antigua irányába, végül az időjárás miatt ezt karácsony másnapján tehette meg.

A 44 éves extrémsportoló köszönetet mondott a követőinek, a családjának, valamint Fa Nándornak is, aki a küldetésen használt hajót tervezte.

Érkezés utáni hosszabb értékelése a hajóból kiszállva - ebben elmondja, hogy mostantól csak "családbarát" sportteljesítményekre vállalkozik:

Címlapról ajánljuk

Korlátozások léptek életbe az autópályákon az extrém hideg miatt

A télies útviszonyok és a hóhelyzet miatt előreláthatóan pénteken 11 órától 7,5 tonna össztömeg felett súlykorlátozást vezetnek be a tehergépjárművekre több autópályán és egy autóúton – közölte az Útinform.
inforadio
ARÉNA
2026.01.09. péntek, 18:00
Bartal Tamás
a Nemzeti Közút Zrt. igazgatóságának elnöke
Donald Trump 19-re lapot húzott, és félrelökte a kitartó szövetségesét – Rend és fegyelem vagy kaotikus vérontás jön?

Donald Trump 19-re lapot húzott, és félrelökte a kitartó szövetségesét – Rend és fegyelem vagy kaotikus vérontás jön?

Nehéz vitatkozni azzal az állítással, hogy Donald Trump második elnökségének legkockázatosabb hazárdjátékát indította el, amikor január 2-án kiadta a parancsot Nicolás Maduro venezuelai elnök elfogására. Az amerikai elnök szerint „csak az idő fogja megmondani” meddig, akár évekig felügyelhetik az országot – különösképp az ottani olajipar újjáépítését. A Wall Street Journal úgy értesült, a Fehér Házban hosszú évekre szóló tervek szövődnek a venezuelai kőolaj kapcsán, Trump célja pedig, hogy 50 dollárra szorítsa egy hordó árát. De mi jön most Venezuelában, sikerülhet kiküszöbölni a totális káoszt? Washington mégis miért bízik Maduro második emberében, aki átvette a kormányrudat, és miért kapott Trumptól kosarat az, aki egy amerikai beavatkozás esetén már bejelentkezett Venezuela új elnökének? Bemutatjuk a háttérben potenciálisan meghúzódó hatalmi játszmákat, és hogy min múlhat egy bármiféle átmenet Venezuelában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×