Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
A francia Leila Lacan (b), Marieme Badiane (b2) és Iliana Rupert (j), valamint Kiss Virág (j2) a női kosárlabda Európa-bajnokság harmadik helyéért játszott Magyarország - Franciaország mérkőzésen a ljubljanai Stozice Arenában 2023. június 25-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Negyedik a magyar női válogatott a kosárlabda Eb-n

A magyar női kosárlabda-válogatott 82-68-ra kikapott a francia csapattól az Európa-bajnokság vasárnapi bronzmérkőzésén, így negyedikként zárta a tornát Ljubljanában. Az olimpiai selejtezőbe jutott magyarok 1954, 1974 és 1997 után negyedszer zártak negyedik helyen a kontinenstornán.

A szombati vesztesek közül Székely Norbert szövetségi kapitány együttese a spanyolokkal szemben maradt alul 69-60-ra az elődöntőben, míg a kétszeres Európa-bajnok franciák a favorit belgáktól kaptak ki 67-63-ra.

A Stozice Arénában az elődöntőhöz hasonlóan mintegy 800-an gyűltek össze, köztük nagyjából 350 hangos magyar szurkolóval, akik a bemutatásnál sikeresen túlkiabálták a francia tábort, amely végig a legnépesebb volt a kontinenstornán.

A két gárda 18. Eb-mérkőzésére a magyarok a Goree Cyesha, Kiss Virág, Studer Ágnes, Lelik Réka, Dubei Debóra ötössel álltak fel, akik közül a török Mersinhez szerződött Kiss dobta az első két kosarat. Leendő klubtársa, Studer távolról "köszönt be", de a nyitónegyed derekán már az ellenfél vezetett (7-8). A francia csapat egy 15-0-ás rohammal rukkolt elő, ezalatt magyar részről hatperces "gólcsend" következett, és már a labdafelhozatallal is akadtak gondok. A 26 kapott pont a nyitónegyedek szempontjából negatív Eb-rekordbeállítás volt a magyarok számára, erre csak 2017-ben akadt példa Ukrajna ellen.

A 18 pontos hátrány a második negyedben 23-ra nőtt, a rivális bedobta az ötödik hármasát, a magyarokban Kiss tartotta a lelket. Sikerült a különbséget 16 pontra csökkenteni, a nagyszünetben pedig 30-49 volt az állás. A játék képe mellett az sem volt biztató a válogatott számára, hogy 22-ből még egyetlen olyan Eb-meccsét sem nyerte meg, amelynek a félidejében legalább 15 pontos hátrányban volt.

Térfélcsere után Kiss 15. pontjával 14 pontra csökkent a távolság (37-51), majd Studer dobott triplát, és 45-55-nél kellemes meglepetésre izgalmas lett a mérkőzés. Zúgott a "ria, ria, Hungária" a lelátón, Lelik szerzett duplát, így az utolsó szakasz 49-61-ről kezdődött. Az ellenfél 6-0-ás sorozatával ismét ellépett, de Kiss 20. pontjával 55-67 állt a nagyórán, és szinte már "látótávolságban" voltak a gallok. A hajrá azonban ismét a rivális fölényét hozta, így a nagyot küzdő nemzeti csapatnak nem maradt esélye a fordításra.

Franciaország-Magyarország 82-68 (26-8, 23-22, 12-19, 21-19)
Pontszerzők: Toure 20, Rupert 13, Lacan 10, Chartereau 10, Badiane 9, Salaun 6, Fauthoux 4, Bernies 4, Vukosavljevic 3, Foppossi 2, Gruda 1, illetve Kiss 21, Studer 15, Goree 15, Dubei 9, Lelik 6, Határ 2

Címlapról ajánljuk
Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

A települési zöldfelületek tudatos tervezésével és kezelésével szeretné mérsékelni az allergia által okozott betegségterhelést egy osztrák-magyar határ menti együttműködés, amelyben a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) is részt vesz. A projekt célja, hogy a városi parkokba a jövőben olyan növények kerüljenek, amelyek nem okoznak pollenallergiát, de közben képesek alkalmazkodni a klímaváltozáshoz is.

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×