394.91
371.51
66324.29
2024. április 16. kedd Csongor
A ferencvárosi Lovrencsics Gergő (j2) és Nikola Vlasic, az orosz csapat játékosa (k) a labdarúgó Európa-liga csoportkörében játszott Ferencváros - CSZKA Moszkva mérkőzésen a fővárosi Groupama Arénában 2019. november 7-én. Ferencváros - CSZKA Moszkva 0-0.
Nyitókép: Illyés Tibor

Megmaradt a Ferencváros továbbjutási reménye

Gól nélküli döntetlent játszott az FTC a CSZKA Moszkvával az Európa-ligában, a Groupama Arénában. A másik meccset az Espanyol nyerte, így a csoport állása, két fordulóval a zárás előtt: 1. Espanyol 10 pont, 2. Ludogorec 7, 3. Ferencváros 5, 4. CSZKA 1.

A Ferencváros kezdőcsapatas: Dibusz - Lovrencsics, Botka, Blažič , Ćivić - Haratin, Ihnatenko - Zubkov, Škvarka, Tokmac – Boli.

Az első öt perc óvatos mezőnyjátékkal telt.

A 7. percben Csalov fejesét Dibusz Dénes vetődve ütötte ki. A másik oldalon kialakulhatott volna egy ferencvárosi helyzet, ha Tokmac le tudja kezelni a labdát.

A 16. percben Tokmac megpróbált kilépni, szerelték a védők. Inkább a CSZKA Moszkva irányít eddig.

A 27. percben már a második ferencvárosi kapott sárga lapot, Ihnatenko után Škvarka.

A másik mérkőzésen az Espanyol fél óra alatt kétgólos előnyt szerzett a Ludogoreccel szemben.

Tovább laposodott a játék, nagyon kevés az esemény. A döntetlen nem igazán jó a Fradinak.

A 44. percben Tokmac beadása után a kaputól négy méternyire Boli alig maradt le a labdáról.

A félidőben: Ferencváros–CSZKA Moszkva 0-0, Espanyol–Ludogorec 3-0.

Csalové volt az első helyzet a második játékrészben, Blažičcsal tusakodva tévesztette cel a balé sarkot.

A 61. percben Tokmac lövése után a labda lecsorgott a védőkről, éppen Blažič elé. A szlovén védő hat méterről, szemből lőtt, de a földön fekvő Akinfejev kapus lábába bikázta a labdát.

Dibusz első hibája után Sigurdsson hét méterről fölé lőtt.

A 72. percben Zubkov szabadrúgása után Akinfejev rosszul nyúlt a labdához, Botka berobbant, alig maradt le a labdáról.

Még negyedóra van hátra.

Csalov rosszul találta el a labdát, de csurgott a kapu felé, Dibusz végül el tudta kapni.

Az Espanyol már 5-0-ra vezet a Ludogorec ellen.

Rebrov az utolsó tíz percig várt a cserékkel, Isael beáll Boli helyére.

A spanyoloknak már 6-0, alaposan kihasználják, hogy a 35. perc óta kettős emberelőnyben játszhatnak.

Škvarka helyén a moszkvai gólszerző, Varga Roland a pályán.

A 90. percben Tokmac helyére védő, Frimpong állt. Négy percet játszhat.

Frimpong 30 másodpercen belül kapott egy sárgát, páros lap volt Nababkinnal, akinek piros is járt.

Vége a mérkőzésnek, 0-0. A másik találkozón Espanyol–Ludogorec 6-0.

2024.04.16. kedd, 18:00