394.88
370.48
65195.84
Mason Mount, a Chelsea játékosa ünnepli gólját a Leicester FC elleni bajnoki labdarúgó-mérkőzésen a londoni Stamford Bridge stadionban 2019 augusztus 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

A Liverpool simán, a Barcelona szenvedve nyert idegenben

A vendégcsapatok napja volt a szerda a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A nyolc pályaválasztó közül csak az Internazionale, az RB Leipzig és a Benfica tudott nyerni.

RB Leipzig–Zenit 0-0: Lipcsében eltelt az első félidő fele, még nincs gól. Gulácsi Péter és Willi Orbán is szerepel a németek kezdőcsapatában.

AFC Ajax–Chelsea FC 0-0: A Johan Cruyff Arénában sincs még gól, mindkét csapat próbál támadni, de ziccer még nem volt.

RB Leipzig–Zenit 0-1: Jaroszlav Rakitszkij révén az oroszok vezetést szereztek.

AFC Ajax–Chelsea FC 0-0: Az Ajax gólt szerzett, Ziyech beadása után Promes talált a kapuba, lesgyanús helyzetből. A VAR alapjhán a játékvezető annulálta a gólt. Néhány centiméter döntött.

RB Leipzig–Zenit 0-1: Véget ért az első félidő, vezetnek az oroszok.

AFC Ajax–Chelsea FC 0-0: Gól nélkül ért véget az első játékrész.

RB Leipzig–Zenit 1-1: Konrad Laimer révén kiegyenlített a lipcsei csapat.

RB Leipzig–Zenit 2-1: Már vezet a német csapat, Marcel Sabitzer talált a kapuba. A lipcseiek mindkét gólját osztrák futballista lőtte.

AFC Ajax–Chelsea FC 0-1: A csereként beállt Pulisic a balszélső helyén cselezgetett, majd középre adott, Marcos Alonso okosan átlépte a labdát, Batshuayi pedig tíz méterről óriási gólt rúgott.

AFC Ajax–Chelsea FC 0-1: A Chelsea és az Ajax is három mérkőzés után hatpontos, miután a 86. percben szerzett góllal a londoni Kékek nyertek Amszterdamban.

RC Genk–Liverpool FC 0-1: Alex Oxlade-Chamberlain lapos lövéssel vezetést szerzett.

Slavia Praha–Barcelona 0-1: Messi a labdaszerzés után Arthurhoz játszott, majd a visszakapott labdát bepasszolta a kapuba. Egyszerű játék a futball.

SL Benfica–Lyon 1-0: Rafa Silva góljával máris előnybe került az első két mérkőzésén gyengén teljesítő portugál csapat.

Salzburg–Napoli 0-1: Dries Mertens góljával vezetnek az olaszok Ausztriában, az ezúttal Szoboszlai Dominik nélkül kezdő Salzburg ellen. Klubtörténeti gól volt ez a nápolyiak számára, a belga csatár beérte az örökranglistájukon Diego Armando Maradonát, s már csupán a szlovák Marek Hamsik áll előtte.

Internazionale–Borussia Dortmund 1-0: Az utóbbi hetekben nagyon gólerős Lautaro Martínez révén előnyben az Inter az este egyik rangadóján. Ez volt a mérkőzés első helyzete.

Salzburg–Napoli 1-1: Tizenegyesehez jutott az osztrák bajnok, Erling Braut Haaland pedig nem hibázott. Az ifjú norvég a harmadik BL-meccsén az ötödik gólját szerezte.

Slavia Praha–Barcelona 1-1: Jan Boril révén kiegyenlített a Slavia, a játék képe alapján megérdemelten.

Slavia Praha–Barcelona 1-2: Szerencsés góllal vezetést szerzett ismét a Barcelona, a négiriai csatárról, Olayinkáról saját kapujába pattant a labda.

RC Genk–Liverpool FC 0-2: Látványos találattal növelte előnyét a címvédő, Oxlade-Chamberlain második góljha volt már ezen az estén.

Salzburg–Napoli 1-2: Dries Mertens már meg is előzte Maradonát, miután újabb gólt szerzett Salzburgban.

SL Benfica–Lyon 1-1: Memphis Depay góljával kialakult az RB Leipzig számára legkedvezőbb eredmény.

Lille–Valencia 0-1: A nyolc mérkőzés közül utoljára Lille-ben született meg az első gól, az orosz Gyenyisz Cserisev révén.

Salzburg–Napoli 2-2: Mintha külön Haaland-Mertens párharc zajlana, az ifjú norvég is meglőtte a második gólját.

Salzburg–Napoli 2-3: Újabb fordulat, Lorenzo Insigne révén harmadszor is vezet az olasz csapat.

RC Genk–Liverpool FC 0-3: A Salah, Firmino, Mané trió összejátéka végén Sadio Mané növelte a Liverpool előnyét.

Internazionale–Borussia Dortmund 1-0: Lautaro Martínez kihagyott egy büntetőt, pedig eldőlhetett volna a mérkőzés.

RC Genk–Liverpool FC 0-4: Mohamed Salah sem akart lemaradni, látványos szóló után övé a negyedik gól.

RC Genk–Liverpool FC 1-4: Az angolok még ünnepeltek, amikor Stephen Odey szépített.

Internazionale–Borussia Dortmund 2-0: Mégis megvan a második olasz gól, Candreva rúgta.

SL Benfica–Lyon 2-1: Pizzi alighanem megnyerte góljával a mérkőzést.

Lille–Valencia 1-1: Az este utolsó góljával, Ikone révén, egy pontot legalább megmentett a Lille.

Végeredmények

E-csoport: Genk–Liverpool 1-4, Salzburg–Napoli 2-3. Az állás: 1. Napoli 7 pont, 2. Liverpool 6, 3. Salzburg 3, 4. Genk 1.

F-csoport: Inter–Borussia Dortmund 2-0, Slavia Praha–Barcelona 1-2. Az állás: 1. Barcelona 7 pont, 2. Internazionale 4, 3. Dortmund 3, 4. Slavia 1.

G-csoport: RB Leipzig–Zenit 2-1, Benfica–Lyon 2-1. Az állás: 1. RB Leipzig 6 pont, 2. Zenit 4, 3. Lyon 4, 4. Benfica 3.

H-csoport: Ajax–Chelsea 0-1, Lille–Valencia 1-1. Az állás: 1. Chelsea 6 pont, 2. Ajax 6, 3. Valencia 4, 4. Lille 1.