2024. szeptember 28. szombat Vencel

Háromgólos vereség az Európa-bajnoktól

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra kikapott a portugáloktól Lisszabonban, világbajnoki selejtezőn.

Lisszabonban közel telt ház előtt fogadja Portugália a magyar labdarúgó-válogatottat a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtező-sorozatában.

Bernd Storck a Gulácsi Péter - Bese Barnabás, Kádár Tamás, Vinícius Paulo, Lang Ádám, Korhut Mihály - Dzsudzsák Balázs, Nagy Ádám, Gera Zoltán, Gyurcsó Ádám - Szalai Ádám kezdő tizenegyet választotta, Kádár Tamással erősítette meg a középső védelmet, így a második számú balhátvéd, Korhut Mihály is bekerült a csapatba. Szalai Ádám mögött így senki nem játszik Kleinheisler László helyén.

A portugáloknál Bruno Alves helyett Fonte, az új felfedezett João Cancelo helyett pedig Cédric kezd. Nyolc portugál ott volt az Eb-döntőben is.

Csapatuk: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro – João Mário, William Carvalho, André Gomes – Quaresma, Cristiano Ronaldo – André Silva. A játékvezető a lengyel Szymon Marciniak.

Portugál mezőnyfölénnyel kezdődött a mérkőzés, Cristiano Ronaldo már felvette a kontaktust a játékvezetővel.

A 13. percben Vinícius szabálytalansága után Cristiano Ronaldo lőtt, a labda a sorfalról szögletre pattant.

Többet birtokolják a labdát Európa bajnokai, de eddig gólhelyzet nélkül.

A 20. percben Cristiano Ronaldo nyolc méterről tiszta helyzetből a jobb kapufa mellé fejelt.

A 30. percben Szalai rossz szögből a kapu fölé lőtt. Nagyon szervezett a védekezésünk, a portugálok vagy nagyon türelmesek, vagy nem tudnak mit kezdeni az ötvédős felállítással.

Ahogyan nagyon gyakran az elmúlt napokban Lisszabonban, most is esik az eső.

A 32. percben megszerezték a vezetést a portugálok. Raphaël Guerreiro beadása után a túloldalon érkező André Silva közelről bepasszolta a labdát a kapuba. A fiatal játékos 2014-ben, az U19-es Eb-n négy gólt szerzett a magyarok ellen. Portugália–Magyarország 1-0

A 35. percben André Silva visszatett labdáját Cristiano Ronaldo a jobb alsó sarokba vágta. A vizes füvön felgyorsult labdára Gulácsi Péter nem ért oda. Portugália–Magyarország 2-0

A meccs ezen szakaszában a kép nagyon hasonlít a toulouse-i belga–magyarra.

Szünet, az első félidőben a portugálok kétgólos előnybe kerültek.

A második félidőre Lovrencsics Gergő állt Lang Ádám helyére.

Az első tíz perc eltelt, de most megint a portugálok kerültek mezőnyfölénybe.

A 64. percben Cristiano Ronaldo a balösszekötő, vagy már a balszélső helyéről belőtt egy szabadrúgást, talán kevés ember állt a sorfalba. Portugália–Magyarország 3-0

A szakadó esőben André Silvát Bernardo Silva váltotta.

Dzsudzsák Balázs kapura lőtt, ez volt az első magyar részről a mérkőzésen.

Gyurcsó Ádámot Kalmár Zsolt váltotta.

Csendben csordogál a mérkőzés, közben a portugálok cseréltek, João Mário helyére João Moutinho állt.

Bernardo Silva fejelt a kapu fölé. Az utolsó portugál váltásnál Pizzi is pályára került, André Gomes helyett. Pintér Ádám is beszállt.

A legszebb magyar megmozdulás: Bese Barnabás fölé lőtt.  Utána még egy akció jött, Pintér gólhelyzetben lőtt fölé.

2024.09.30. hétfő, 18:00