Infostart.hu
eur:
386.07
usd:
331.32
bux:
119507.26
2026. január 14. szerda Bódog

Felbomlik a világbajnok magyar kenupáros

Külön utakon folytatja pályafutását a kenupárosban világbajnok Vasbányai Henrik és Mike Róbert. Mike úgy döntött, hogy Korisánszky Dáviddal szeretné kipróbálni a párost.

A magyar szövetség honlapján olvasható interjúból kiderül: a 2013-ban világbajnoki címet ünneplő duó a riói olimpiai negyedik helyet követően döntött úgy, hogy külön utakon evez tovább. Míg Vasbányai számára elsősorban az egyes lesz a fő szám, addig Mike marad az ezer párosnál - a fiatal Korisánszky Dáviddal. A kettős az idei moszkvai Európa-bajnokságon már rajthoz állt együtt és a hatodik helyet szerezte meg 500 méteren, Mike pedig bízik abban, hogy sikerül jól felépíteniük az 1000 métert is.

"Szeretném megmutatni, hogy másik társsal is képes vagyok jól szerepelni, nem csak egy emberrel tudok eredményes lenni" - mondta a 32 éves Mike Róbert, aki hozzátette: a 2020-as tokiói játékokig mindenképpen folytatni szeretné a kenuzást.

Címlapról ajánljuk

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Szerda reggel a devizapiacon továbbra is a kivárás dominál, a forint a főbb devizákkal szemben szűk sávban mozog. A befektetők figyelme egyszerre irányul a nemzetközi politikai-monetáris fejleményekre és a mai sűrű makroadat-naptárra, amelyek rövid távon irányt adhatnak az árfolyamoknak. A dollár mozgása, a jen körüli feszültségek és az amerikai inflációs-növekedési kilátások együtt dönthetik el, hogy a jelenlegi nyugodt kereskedés átcsap-e erősebb volatilitásba.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×