Infostart.hu
eur:
381.78
usd:
327.85
bux:
109284.35
2025. december 5. péntek Vilma

Új főtitkár a karatézóknál

A Magyar Karate Szakszövetség (MKSZ) elnöksége Tahon Róbertet nevezte ki főtitkárnak. Az UTE karate-szakosztályának vezetője január 1-től Kalmár Árpádot váltja a tisztségben.

Az MKSZ hétfői tájékoztatása alapján az új főtitkár fő feladatának a napi operatív munka szervezését, minőségének javítását tekinti, és a szövetség stratégiai céljának megfelelően fontosnak tartja a sportág stabilizálását a hazai olimpiai mozgalomban, versenyképes sportolók kinevelését és kijuttatását a 2020-as tokiói ötkarikás játékokra.

"A következő négy év meghatározó jelentőségű lesz a karate életében - véli Tahon Róbert. - Célunk, hogy a hazai sportvezetés úgy tekintsen ránk, mint igazi olimpiai sportágra. Mert a megfelelő pénzügyi feltételek nélkülözhetetlenek egy sikeres olimpiai kvalifikációhoz és a felkészüléshez."

A NOB augusztusban döntött arról, hogy - a japán szervezők javaslatára - öt sportág, köztük a karate bekerüljön a 2020-as olimpia programjába. Az MKSZ célja, hogy a magyar karatésok ott legyenek és érmet szerezzenek Tokióban.

Címlapról ajánljuk

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben? Este sorsolás!

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×