Sima győzelem Andorra ellen a vb-selejtezőn

A magyar válogatott 4-0-ra legyőzte Andorrát a Groupama Arénában, világbajnoki selejtezőn.

A magyar válogatott összetételében nem volt meglepetés, a Gulácsi - Bese, Guzmics, Lang, Korhut - Nagy Á. - Dzsudzsák, Kleinheisler, Gera, Gyurcsó - Szalai tizenegy kezdett. Gera tehát felépült deréksérüléséből.

Némi meglepetésre az andorraiak próbálkoztak először kapuralövéssel, de Aláez lökete messze elkerülte a ketrecet.

Bese betört a tizenhatoson belülre, Marc Valés szépen szerelte.

A kakaskodó Kleinheisler sárga lapot kapott, s ezzel kizárta magát a márciusi, lisszaboni selejtezőről. Egyelőre nem találja a nagyon betömörülő andorrai védelemmel szemben az ellenszert a magyar csapat. Még nem lőttünk kapura.

Dzsudzsák előkészítése után Szalai Ádám as kapu felé fordult, de gyengén lőtt, Gomes védett. A 28. percben 17 méteres szabadrúgásból Dzsudzsák a sorfalba lőtt. Egy perccel később Korhut alig lőtt a bal sarok mellé.

Megvan a vezetés! Dzsudzsák beadását Gomes középre ütötte ki a labdát, Gera eszmélt és laposan belőtte, 1-0.  Ő az első magyar, aki két válogatott meccsen is lőtt gólt az andorraiaknak.

A 39. percben Gyurcsó Ádám szöglete után Szalai Ádám  a kapu fölé fejelt.

A 42. percben Dzsudzsák újabb jó beadását Szalai még elvétette, de Lang Ádám a kapuba pörgette a labdát, 2-0.

Nem cserélt a magyar csapat szünetben.  Gera zseniális labdájával Gyurcsó került helyzetbe, Gomes védett.

Korhut beadása után Gera közelről, kapásból a kapu mellé lőtt. A második félidő közepén jártunk.

A 73. percben a magyar válogatott megszerezte a harmadik gólját, Gera jó helyre löbbölte a labdát, Gyurcsó Ádám elé, aki 10 méterről beemelte a labdát a kapuba, 3-0.

Stieber Zoltán váltotta Kleinheislert. Rögtön lövéssel mutatkozott be.

Németh Krisztián került Gyurcsó Ádám, majd Böde Dániel Gera Zoltán helyére.

A 89. percben Szalai Ádám sarkalással szerzett góllal fejezte be, Stieber előkészítése után, a magyar akciót, 4-0.