365.46
0
2024. március 29. péntek Auguszta

Győr: vereség négy győzelem után

Négy győzelem után ötödik mérkőzésén kikapott a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája C csoportjában: a magyar együttes a dán Midtjylland otthonában maradt alul négy góllal.

Az itthon 12 góllal megnyert első meccs után roppant gyengén kezdett a Győr, a hazaiak 4-1-re elhúztak, majd fokozatosan növelve a különbséget a 21. percben már 11-4 volt az állás a dinamikusan és eredményesen rohamozó dánok javára. Valamelyest magához tért a Győr (12-9), ám a szünetre újfent nagyobbra dagadt a különbség (15-10).

A második játékrészben rendre hol három, hol négy találattal vezetett a Midtjylland, s bár az ETO-nak többször is lehetősége nyílt kétgólnyira felzárkózni, ezeket az alkalmakat elmulasztotta. Mivel pedig a védekezése mindvégig foghíjas volt, és a kapusok teljesítménye sem segített, biztosan nyert 27-23-ra a dán együttes.

A vendégcsapat legeredményesebb játékosa a holland Yvette Broch volt hat góllal. Az ETO ezt megelőzően február közepén veszített tétmérkőzést rendes játékidőben.

A Midtjylland sikerével eldőlt, hogy a C csoportból az orosz Rosztov-Don esik ki, vagyis a csoportkör utolsó fordulója ebben a kvartettben tét nélküli lesz.