372.13
0
2024. április 16. kedd Csongor

Lionel Messi egyedül megverte Guardiola csapatát

A Barcelona a mesterhármast szerző Lionel Messi remeklésével 4-0-ra kiütötte Pep Guardiola Manchester Cityjét a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, a szerdai játéknapon.

DINAMO KIJEV–SL BENFICA 0-1: A portugálok szerezték a játéknap első gólját, az argentin Eduardo Salvio révén.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 0-0: A tizedik percben cserélni kényszerült a Barcelona, a megsérült Jordi Albát a francia Digne váltotta.

ARSENAL FC–LUDOGOREC 1-0: Az „ágyúsok” a chilei Alexis Sánchez remekbe szabott góljával kerültek előnybe.

NAPOLI–BESIKTAS 0-1: Meglepetés a Vezúv lábánál, előnybe kerültek a törökök, a gólt a brazil Adriano, a korábbi Barcelona-hátvéd lőtte.

BAYERN MÜNCHEN–PSV 1-0: Még az első negyedórát sem bírták ki a hollandok kapott gól nélkül, Thomas Müller szerezte meg a vezetést.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 1-0: A védők tétovázása, Fernandinho elesése és Lionel Messi gyors helyzetfelismerése hozta meg a katalánok gólját.

BAYERN MÜNCHEN–PSV 2-0: Joshua Kimmich már a hetedik góljánál tart ebben a szezonban, a Bayern a másodiknál ezen az estén.

NAPOLI–BESIKTAS 1-1: A belga Dries Mertens kiegyenlített.

NAPOLI–BESIKTAS 1-2:  Ismét vezetnek a törökök, egy légiósuk góljával. A kameruni Vincent Aboubakart ölelgették a társai.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 1-0: Másodszor is kényszerből cserélt Luis Enrique, másodszor is egy védő ment le, ezúttal Piqué. Egy perccel korábban a sérült védő mellett Gündogan betört, lövését Ter Stegen nagy bravúrral védte. Még a cseréhez: Jeremy Mathieu állt be, a Barcelona védőnégyeséből hárman is franciák.

PARIS-SG–FC BASEL 1-0: Ha nem is könnyen, de megszerezte a vezetést a párizsi együttes. Az argentin Angel Di María a gólszerző.

ARSENAL FC–LUDOGOREC 2-0: Noha az előző percekben a bolgárok vezettek néhány jó támadást, kaptak még egy gólt. Theo Walcott lőtte.

BAYERN MÜNCHEN–PSV 2-1:  Szépítettek a hollandok, szinte a semmiből. Luciano Narsingh volt eredményes.

Félidő mind a nyolc mérkőzésen.

ARSENAL FC–LUDOGOREC 3-0: Góllal kezdődött a második félidő az Emiratesben, könnyű ziccer leírni, hogy eldőlt a mérkőzést. Oxlade-Chamberlain a gólszerző.

DINAMO KIJEV–SL BENFICA 0-2: A portugálok jól játszanak, Franco Cervi a nap második argentin gólszerzője a kijevi Olimpiai Stadionban.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 1-0:Claudio Bravo a tizenhatoson kívül kezezett, piros lapot kapott.

ARSENAL FC–LUDOGOREC 4-0: Özil is gólt szerzett.

CELTIC–MÖNCHENGLADBACH 0-1: Nem jó hír a Man Citynek, vezet a Gladbach Lars Stindl góljával.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 2-0:Lionel Messi kihasználta az emberelőnyt.

PARIS-SG–FC BASEL 2-0: Lucas Moura alighanem eldöntötte volna meccset.

BAYERN MÜNCHEN–PSV 3-1: Robert Lewandowski is meglőtte a magáét.

FK ROSZTOV–ATLÉTICO 0-1: Úgy tűnik, tökéletes fordulót zárnak a spanyolok, vezet az Atlético is, Ferreira-Carrasco lőtte a gólt Oroszországban.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 3-0:Gündogan hibája után Luis Suárez tökéletes helyzetbe hozta Messit, aki már mesterhármasnál jár.

NAPOLI–BESIKTAS 2-2: Az olaszok nagy erőfeszítéseket tettek a második félidőben az egyenlítésért, Lorenzo Insigne kihagyott egy büntetőt is. A 69. percben Manolo Gabbiadini csak betalált a kapuba.

CELTIC–MÖNCHENGLADBACH 0-2: André Hahn góljával már két góllal vezet a Gladbach.

ARSENAL–LUDOGOREC 5-0: Mesut Özil nagyon belelendült, rúgott még egyet.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 3-0:Lionel Messi kiharcolt egy büntetőt, de a lövést nagyvonalúan átengedte Neymarnak. A brazil kihagyta.

ARSENAL–LUDOGOREC 6-0: Mesut Özil első mesterhármasa a Bajnokok Ligájában.

NAPOLI–BESIKTAS 2-3: A nap meglepetését a törökök szállítják, a kameruni Vincent Aboubakar újabb gólt lőtt.

BAYERN MÜNCHEN–PSV 4-1: Holland lőtt gólt a hollandoknak, Arjen Robben góljával zárult a müncheni mérkőzés.

BARCELONA–MANCHESTER CITY 4-0: Neymar lelke nehezen viselte a kihagyott tizenegyest, szólóból csak megrúgta a magáét.

PARIS-SG–FC BASEL 3-0: Edinson Cavani állította be a végeredményt.

BL, csoportkör, 3. forduló:

A csoport: Arsenal–Ludogorec 6-0, PSG–FC Basel 3-0

A csoport állása: 1. Arsenal 7 pont (9-1), 2. Paris Saint-Germain 7 (7-2), 3. 3. Basel 1 (1-6), 4. Ludogorec 1 (2-10)

B csoport: SSC Napoli–Besiktas 2-3, Dinamo Kijev–Benfica 0-2

A csoport állása: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 5, 3. Benfica 4, 4. Dinamo Kijev 1

C csoport: FC Barcelona–Manchester City 4-0, Celtic–Mönchengaldbach 0-2

A csoport állása: 1. FC Barcelona 9 pont, 2. Manchester City 4, 3. Mönchengaldbach 3, 4. Celtic 1

D csoport: Bayern München–PSV 4-1, FK Rosztov–Atlético Madrid 0-1

A csoport állása: 1. Atlético Madrid 9 pont, 2. Bayern München 6, 3. PSV Eindhoven 1 (3-7), 4. FK Rosztov 1 (2-8)

2024.04.16. kedd, 18:00