Infostart.hu
eur:
363.64
usd:
308.33
bux:
136696.6
2026. április 17. péntek Rudolf

Férfi kézilabda BL - Szegeden nyert a címvédő Kielce

A címvédő lengyel Kielce 29-27-re győzött vasárnap az utolsó nyolc percben gólképtelen MOL-Pick Szeged otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Férfi kézilabda BL, 3. forduló:

B csoport:

MOL-Pick Szeged - Kielce (lengyel) 27-29 (15-16)

------------------------------------------------

A címvédő egy éve szegedi vereséggel kezdte a sorozatot, és a hazaiak most is hasonló eredményben bíztak.

Az első két gól a Kielcéé volt, utána fordított a Szeged, majd megint a lengyeleknél volt az előny. A védelmek nem remekeltek, viszonylag sok gól esett, ráadásul a vendégek emberhátrányban is eredményesek voltak. Egyenlített a Szeged, de gyorsan kettős emberhátrányba került, ezt a szakaszt el is veszítette, majd a 23. percben, 11-14-nél jött az időkérés. Ez sem segített azonban, nagyon jól játszott a Kielce, kihasznált minden hibát, és 15-11-re elhúzott. A szünet előtti nagy rohanásban aztán a Tisza-partiaknak sikerült faragniuk a hátrányból.

A fordulást követően rövid időre egyenlő lett az állás, ám amikor a meccs harmadik hazai hétméterese is kimaradt, a Kielce ismét lépéselőnybe került (19-22). A szegediek változtattak a védelmükön, amely innentől kezdve remekelt. A magyar csapat 7-2-es sorozatot produkált, s ennek köszönhetően az utolsó tíz percnek kétgólos előnyről vághatott neki.

Egyre keményebb lett a csata, az 53. percben szó szerint véres jelenet játszódott le a pályán: a vendégektől Kus megütötte Gorbok orrát, amiért piros lapot kapott, a szegedi játékost pedig le kellett cserélni.

Négy perccel a vége előtt úgy lett 27-27 állás, hogy a házigazdák előtte háromszor eladták a labdát. Sőt, a fordítás sem maradt el, és a támadásban eredménytelen Szeged kénytelen volt időt kérni. Ezzel együtt a hajrá sem sikerült, így a májusi kölni döntőben a Veszprémet legyőző Kielce továbbra is százszázalékos, míg a Tisza-partiak első vereségüket szenvedték el.

Később:

Celje (szlovén)-Vardar Szkopje (macedón) 18.30

szombaton játszották:

Kristianstad (svéd)-PPD Zagreb (horvát) 29-22 (13-10)

Meskov Breszt (fehérorosz) - Rhein-Neckar Löwen (német) 30-28 (17-12)

A csoport:

Bjerringbro-Silkeborg (dán) - THW Kiel (német) 25-28 (9-12)

szerdán játszották:

Flensburg-Handewitt (német) - Barcelona (spanyol) 27-28 (11-13)

szombaton játszották:

Wisla Plock (lengyel)-Telekom Veszprém 28-28 (13-14)

Schaffhausen (svájci) - Paris Saint-Germain (francia) 25-35 (8-19)

Az állás: 1. Barcelona 6 pont, 2. Paris Saint-Germain 4 (95-83), 3. Telekom Veszprém 4 (84-80), 4. THW Kiel 4 (81-78), 5. Flensburg-Handewitt 3, 6. Bjerringbro-Silkeborg 2, 7. Wisla Plock 1, 8. Schaffhausen 0

A csoportgyőztesek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Nem az Egyesült Államok terve szerint alakul az iráni konfliktus, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy kudarc lesz Washingtonnak – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese. Szerinte a hasonló katonai beavatkozástól sem megy el az USA kedve.

Magyar Péter: konszenzusos módon szeretnénk megállapodni a parlamenti pozíciókban

A Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje kommentálta a Rubovszky Rita oktatási miniszterségéről szóló sajtóhíreket, és úgy sejti, a pártnak akár 141 képviselője is lehet az új Országgyűlésben.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×