Infostart.hu
eur:
385.93
usd:
330.65
bux:
118295.96
2026. január 13. kedd Veronika

Mourinho dobta Schweinsteigert

Német középpályását, Bastian Schweinsteigert nem nevezte a labdarúgó Európa Liga csoportkörére a Manchester United.

A csoportkör hat mérkőzésére összeállított névsorokat szombaton honlapján hozta nyilvánosságra az európai szövetség (UEFA).

A Manchester United új vezetőedzője, José Mourinho korábban sem titkolta, hogy a 32 éves játékossal már nem számol, ezért vagy egyedül, vagy a tartalékcsapattal kell edzenie. Schweinsteiger kedden megerősítette, hogy nagyon szeretne továbbra is angol klubcsapatában szerepelni, de a portugál tréner kifejtette, hogy Paul Pogba, Ander Herrera, Morgan Schneiderlin, Marouane Fellaini és Michael Carrick küzd két pozícióért, vagyis a német középpályásnak nincs számottevő esélye a pályára kerülésre.

A világbajnok Schweinsteiger - aki szerdán játszotta búcsúmérkőzését a német válogatottban - a közelmúltban leszögezte: a Manchester United lesz utolsó európai csapata.

Az Európa Liga csoportkörére nevezett keret 27 fős, a kieséses szakasz előtt három változtatásra lesz lehetőség. A Manchester United ellenfele a holland Feyenoord, a török Fenerbahce és az ukrán Zorija Luhanszk az A csoportban.

A manchesteriek 25 fő alkotta bajnoki keretébe Schweinsteiger is bekerült.

Címlapról ajánljuk
Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

Ezek az emberek az életükkel játszanak – friss figyelmeztetések az időjárás miatt

A rendkívüli téli időjárással kapcsolatos sajtótájékoztatót tartott kedden az operatív törzs ülése után Mukics Dániel, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője, valamint Szanka Gábor, a HungaroMet Nonprofit Zrt. vezérigazgatója és Óberling József, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője.

Megjöttek a friss inflációs adatok

14 százalékos drágulás és 27 százaléknál is nagyobb visszaesés között mozogtak az árak. Megvan a 2025-re vonatkozó éves áremelkedés mértéke is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ugrik az olaj, nagy a bizonytalanság a tőzsdéken

Ugrik az olaj, nagy a bizonytalanság a tőzsdéken

Extrém bizonytalanságot okozhat a tőzsdéken, hogy az amerikai jegybank elnöke ellen büntetőjogi vizsgálat indult, amit Jerome Powell egyenesen nyomásgyakorlásnak és megfélemlítésnek nevezett; de az összes még élő, volt amerikai jegybankelnök is egy közös nyilatkozatban élesen bírálta az igazságügyi minisztérium vizsgálatát, kiemelve, hogy egy ilyen intézkedéssel aláássák a Fed függetlenségét. A bizonytalanság közepette tegnap nagyot raliztak a menekdékeszközként működő nemesfémek, új csúcsra tört az arany és az ezüst is. Ázsiában remek volt a hangulat a tőzsdéken, Európában egyelőre iránykeresés zajlik. Eközben nagy emelkedésben vannak ma az olajárak, mivel a befektetők az iráni válság és a lehetséges kínálati zavarok kockázatát árazzák.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×